Mnoho žen dává za svoji krásu horentní sumy: chodí na pravidelně na kosmetiku a kupují si ty nejdražší krémy. Tak proč se výsledek nedostavuje? Mnohdy za to může špatné odličování a čištění pleti.

Odlíčení očí


Jako první byste si měla odlíčit oči. Ideální jsou k tomu micelární vody nebo oční odličovače. Pokud nosíte voděodolné nebo dlouhotrvající produkty, zvolit můžete také dvoufázové oční odličovače. Skládají se ze dvou složek, kdy jedna je speciální odličovací tekutina a druhá olej. Protřepáním se tyto dvě složky spojí a skvěle „rozpustí“ i to nejodolnější líčení.

Odstranění make-upu a nečistot


Záleží na typu vaší pleti, jaký druh odličovacího přípravku zvolíte. Na suchou pleť jsou ideální odličovací mléka, oleje nebo balzámy. Pro mastnější typy pletí mycí gely, pěny nebo speciální čistící mýdla, která se používají ve spojení s vodou. Nebojte se ani více fázového odličování - že jako prvním krok odlíčíte např. odličovacím mlékem líčidla a pak ještě použijete další přípravek  - například mycí gel. Pleť bude opravdu důkladně vyčištěná a do hloubky.

Usušení obličeje


Pokud si obličej myjete přípravky s vodou, pleť si pak osušte nikoliv ručníkem, ale papírovým kapesníčkem, který je hygieničtější, protože se používá jednorázově. Tím bude i pleť čistější a svěžejší. Oceníte to zejména, pokud máte problematickou pleť.

Tonizace


Posledním krokem před aplikací péče by mělo být dočištění pleťovou vodou. Pleťová voda odstraní zbytky nečistot, které předchozí přípravky nezvládly. také stáhne póry a pleť po ní bude lépe vstřebávat následující péči, jako je sérum a krém.

 

 

 

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:34