Víte, že oči jsou tím, čeho si na druhých všímáme nejčastěji jako prvního? A to bez rozdílu pohlaví. Takže chcete-li udělat dojem, začněte o oči i jejich okolí řádně pečovat.

Pokožka kolem očí je velmi jemná a tenká, její síla bývá jen kolem půl milimetru. A tak není divu, že právě v těchto partiích se objevují známky stárnutí, ale třeba i nezdravého způsobu života, nejdříve.

Ubývání kolagenu je na těchto místech rychlejší a jemné linky i vrásky tam vznikají rychleji. Odborníci radí začít s péčí o (nejen) oční okolí už někdy kolem pětadvaceti nebo alespoň kolem čtyřicítky.

Pokud už nestíháte ani druhou věkovou hranici, nezoufejte. Začít o sebe dbát správně a vhodnými přípravky není nikdy úplně pozdě.

Co hledat v očních přípravcích?

Velmi prospěšné jsou například: kyselina hyaluronová, retinol a další formy vitaminu A, peptidy, ceramidy, vitaminy C a E, kofein a další.

5 tipů pro péči

  • Na oční okolí používejte vždy přípravky speciálně k tomu určené. Nelitujte peněz, i když bývají někdy dražší. „Oční“ mají jiné složení než běžné denní, resp. noční pleťové krémy.
  • Pečujte pravidelně, a to dvakrát denně, hlavně večerní péči neodbývejte a nevynechávejte.
  • Oční krémy na pokožku aplikujte velmi jemně, spíš vklepáváním než vtíráním, a postupujte směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu.
  • Občas dopřejte partiím kolem očí i něco navíc – třeba speciální masáž nebo masku. V odborných rukou si můžete užít i lymfatickou masáž pomáhající odplavit z pleti škodlivé látky.
  • I při odličování a čištění věnujte okolí očí maximální pozornost. Nikdy, opravdu nikdy, nechoďte spát s neodlíčeným obličejem a hlavně očima. Pořiďte si i speciální odličovací přípravky jen pro oči.

Trápí vás tmavé kruhy?

Ať je příčinou únava, dědičnost, nadměrné slunění, alergie, hormonální nerovnováha, špatná výživa, či některé léky, jsou tmavé kruhy a otoky kolem očí vždycky nepříjemným jevem. Pomáhají proti nim přípravky s účinnými látkami, které zlepšují cirkulaci krve, posilují pojivovou tkáň, snižují odbourávání kolagenu a elastinu a omezují působení škodlivých volných radikálů.

Co ještě vám může pomoci?

  • Dobře chraňte oční okolí před slunečnými paprsky. Sluneční brýle nejsou přepych ani v zimě, když svítí slunce. Mhouříte-li oči před sluncem či prudkým světlem, vějířky vrásek přímo přivoláváte.
  • Zamyslete se i nad svým způsobem života. Pleť potřebuje hydratovat také vnitřně, proto dodržujte pitný režim. Svědčí jí rovněž dostatek spánku, málo stresu i alkoholu a strava bohatá na vitaminy a nerostné látky.

Co jim svědčí?

„Vhodné je třeba používat chladivé gely pod oči. Nejlepší jsou ty, které mají i malý roll-on. Ten skvěle promasíruje jemnou kůžičku pod očima. Vybírejte přípravky, které obsahují peptidy a vitamin C. Trápí-li vás propadlé oční okolí, lze tam bezpečně aplikovat injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Je to látka tělu vlastní a efekt výplně přetrvá i řadu měsíců. Výplně se také dobře hodí, pokud vám pod očima prosvítají žilky či cévky.“

Oční maskování

Také někdy potřebujete při únavě, bolesti hlavy či špatné náladě aspoň na pár minut zavřít oči a odpočinout si? Využijte takové okamžiky pro oční péči. Přiložte na oči obkládky a nechte je působit. Lze také použít, když si dáváte pleťovou masku.