Nechce se vám investovat do očního krému, protože si myslíte, že jde o zbytečně vyhozené peníze? Vyvedeme vás rychle z omylu!

Tohle jsou fakta: Oblast kolem očí stárne mnohem rychleji než jiné části pokožky obličeje. Důvod? Patří mezi nejtenčí oblasti kůže, obsahuje méně kolagenu i mazových žláz a navíc jde o místo, které při úsměvu nejvíc namáháte.

Proč byste měla ale oční krém pečlivě vybírat: Přípravky se do pokožky kolem očí rychleji vpíjejí. Ale pozor, tuhle citlivou oblast – včetně samotných očí – podráždit!

Váš problém


Nedostatek vláhy
Oční okolí je od přírody dost vyprahlé, a pokud na něj navíc pravidelně nanášíte korektor nebo make-up se zmatňujícím efektem, vaše kůže kolem očí tiše trpí. Řešení? Zavlažující krémy, jež navíc využijete i jako šikovný podklad pod líčení.

Trápí vás


Tmavé kruhy
Ptáte se, proč se vám vybarvily tmavé obroučky kolem očí? Vaše tělo nejspíš vyrábí příliš mnoho pigmentu. Případně vám skrze tenkou kůži prosvítají cévy, které jsou s přibývajícím věkem stále viditelnější. Když totiž dovršíte dvaceti pěti let, obličej ztrácí přirozený tuk. Náprava? Rozjasňující krémy unavenou část tváře rozzáří a po několika týdnech pravidelného používání zaznamenáte i potlačení hnědých nebo namodralých kruhů. Pokud navíc sáhnete po zázracích obsahujících peptidy, které podporují tvorbu kolagenu, můžete navíc zamezit vzniku vrásek. Toužíte po rychlejším efektu? Zajděte za odborníkem a požádejte ho o injekční výplň. Skvěle fungují například přípravky Restalyne nebo Juvederm – oba na bázi kyseliny hyaluronové, MEDICOM Clinic (medicomclinic.cz). Kromě toho se vám bude vždycky hodit i kvalitní korektor.

Když se potýkáte


S oteklými zraky
Možná jste pytle pod očima podědila po matce, možná v sobě zadržujete vodu. Příčina druhé varianty? Nedostatek spánku a nadměrná konzumace soli. Zkuste nejprve změnit svoje zlozvyky a k tomu ještě přiložit pečující ruku k dílu: Spolehlivě pomáhá třeba oční krém s masážním aplikátorem, který rozproudí ustálené hladiny tekutin v pokožce. Anebo třeba přípravek s peptidy, který také dokáže nastartovat mikrocirkulaci (záchranu najdete v přípravku Puff Off od Benefitu). Pokud byste chtěla posílit účinky produktu, zavřete tubu do ledničky a potom jí přejeďte oblast kolem očí. Chlad vás rychleji zbaví otoků. Tip: Anebo sáhněte po přípravku s kofeinem (třeba Idéalia, Vichy, 599 Kč).

Dolehlo na vás


Stárnutí pleti
Ať už se ráda vystavujete slunečním paprskům nebo každou chvilku mžouráte do chytrého telefonu, jedno svými zlozvyky riskujete – rychlejší nárůst vrásek kolem očí. Poohlédněte se proto znovu po krému s peptidy, který nastartuje opětovnou tvorbu kolagenu (třeba Merveillance od Nuxe), nebo po přípravcích s obsahem retinolu, ten zase platí za osvědčeného retušéra vrásek. Taky se ale můžete přeptat dermatologa na účinky IPL (intenzivního pulzního světla)…

  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:12