Vypadat mladě – to si přeje asi každá žena. Ovšem faktem je, že čas zastavit nejde. Existují ale způsoby, jak ho, alespoň co se vzhledu týče, trochu zpomalit.

Ve 30 letech je nezbytné posílit ochrannou bariéru kůže. Vitaminy a antioxidanty obnoví zářivost pleti a zmírní známky stárnutí v podobě jemných vrásek.

Řada mladších žen si často klade otázku, kdy je vhodné začít anti-age krémy používat. Doporučuje se asi od 25 let, a to s přípravky s podobným složením, které je vhodné pro třicátnice – v první řadě s vitaminy (velmi silným spojencem je třeba vitamin C) a dalšími antioxidanty.

Ve 40 letech je třeba ještě zintenzivnit regeneraci buněk a povzbudit produkci kolagenu, který pleť postupem času ztrácí, takže je pak méně pružná a vypnutá. Je také nezbytné pokožce pravidelně dodávat vláhu a dostatečnou hladinu hydratace také udržet (ostatně ta je, nejen pro pleť, důležitá v každém období života).

Pomůžou vám v tom například kosmetické přípravky s retinolem, kyselinou hyaluronovou či polypeptidy a neměla byste určitě zapomínat ani na koncentrovanější produkty, například séra.

V 50 letech mění pokožka v důsledku poklesu hormonální hladiny svou strukturu, pleť se stává tenčí, křehčí a sušší, což má za následek nejen tvorbu výraznějších a hlubších vrásek, ale také nežádoucích pigmentových skvrn.

Pomůžou třeba přípravky obsahující fytohormony (rostlinné látky, které fungují jako tělu vlastní hormony). Je také třeba používat přípravky přímo určené pro zralejší pleť.

Co je pro svěží vzhled pleti ještě důležité?

• Ani ten sebelepší krém není nic platný, pokud pleť pravidelně každý den neodličujete a důkladně nečistíte. (Nezapomínejte ani na její ranní očistu – přes noc na ní ulpívají zbytky mazu, potu i prachu). Pouze čistá pleť si může odpočinout a vstřebat všechny pěsticí látky z pečující kosmetiky.

• Měla byste pamatovat na vyváženou, na vitaminy a antioxidanty bohatou pestrou stravu. Zkrátka na zdravý jídelníček. Dodávejte tělu potřebné beauty-vitaminy A, C a E. Dodržujte také vyvážený pitný režim

Hodně spěte. V noci se tělo regeneruje a kožní buňky absolvují svůj vlastní reparační program. Proto je vydatný spánek považovaný za pravou anti-age medicínu. Extra podporou jsou také kvalitní kosmetické přípravky určené speciálně pro noční péči. 

• Dejte si pozor na péči o velmi citlivé a křehké oční okolí, kde se vrásky tvoří nejrychleji. Vyplatí se používat pouze krémy vyvinuté právě pro ošetřování choulostivých očních partií. Rozhodně je neaplikujte masírováním, ale jen lehkým vklepáváním bříšky prstů. 

• O pohyby obličeje a krku se stará padesát různých svalů, dvacet jich pak zodpovídá za mimiku. Lehká obličejová gymnastika svaly krásně uvolní, zlepší jejích prokrvení a pomáhá mírnit tvorbu vrásek. Jak na to: Konečky prstů přiložte ze stran na čelo. Pak se snažte obočí a víčka vytahovat proti odporu prstů nahoru. V napětí vydržte deset sekund a potom povolte. 

• Důležité je dbát na ochranu pleti před UV zářením, a to po celý rok. Než vyjdete ven, nezapomeňte na aplikaci ochranných přípravků s odpovídajícím SPF.