Chcete ještě krásnější a zářivější pohled bez vrásek a otoků? Pak k očnímu krému přidejte ještě oční sérum!

Jak funguje?


Oční séra pracují na podobném principu jako séra na pleť - mají silné a koncentrované složení, takže jsou opravdu účinné a dokáží ještě podpořit účinnost očního krému. Jsou ale velmi jemná, aby nedráždila citlivou pokožku v okolí očí. Jsou vhodné vždy, když vás u očního okolí něco trápí - unavená pleť, otoky, vrásky. Není to však jednorázová záležitost, oční séra působí až při pravidelném používání po zhruba měsíci.

Jaké si vybrat?


Oční séra jsou většinou koncipovaná tak, že dokáží několik věcí najednou - rozjasnit, vyhladit, hydratovat i regenerovat. Jejich struktura je většinou více tekutější, gelová - proto se skvěle vsáknou. Stačí je aplikovat po kapkách a jemně bříšky prstů vklepat od vnitřních koutků směrem k vnějším. Na noc můžete sérum použít i na horní víčka. Jelikož oční sérum většinou neobsahuje lipidické ( tedy mastné) složky, je vhodné na něho aplikovat ještě oční krém.

Jak často?


Oční sérum můžete používat dlouhodobě, ale pokud vás žádné výrazné problémy netrápí, můžete si čas od času udělat kúru - například na jaře a na podzim. Jelikož jsou séra koncentrovaná a obsahuje ty nejlepší a nejsilnější složky, je potřeba počítat také s vyšší cenou. Na sérech však nešetřete, investice do nich se vám opravdu vyplatí.

Čtěte také: Restart pro vaši pleť? Obličejové kúry!