V každém věku se ženy potýkají s jinými problémy s pletí. Jak se zbavit nejpalčivějších estetických nešvarů, ať už je vám 20, 30, 40 nebo 50 let?


Když je puberta v rozpuku…
„Problémem mladé pleti je akné, které se objevuje u chlapců i u dívek,“ popisuje dermatolog MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7. Kožní maz ucpává póry a způsobuje zánět mazových žláz. Tak vznikají vřídky. Stav ještě zhoršují běžně přítomné bakterie a kvasinky.

Co s tím?

„Pleť je třeba čistit. Ve složení produktů hledejte termíny jako niacinamid, kyselina salicylová a tea tree oil,“ popisuje Petra Řehořková, majitelka a zakladatelka Petra Clinic.

„Při léčbě akné nejprve nasazujeme na tři týdny medikaci, v případě úporného akné můžeme nasadit antibiotika, pleťovou vodu s obsahem antibiotik či noční krém s retinolem,“ dodává MUDr. Kravciv. Pokud tyto metody nepomohou, existuje možnost ošetřit pleť laserem nebo chemickým peelingem.Jaké procedury jsou nejlepší?


Laserové ošetření: Laser stimuluje produkci kolagenu, prohřívá mazové žlázy a snižuje jak tvorbu kožního mazu, tak počet bakterií na kůži

Čištění pleti ultrazvukem: Ultrazvukové vlny hloubkové čistí pleť

Jemný enzymatický peeling: Při peelingu dochází k odloučení odumřelých kožních buněk z nejsvrchnější vrstvy pleti a zmírnění projevů akné


TIP: Hlavní je vřídky nevymačkávat. Mnohem lepší je pleť čistit a v momentě, kdy se pupínek začne „klubat“, na něj nanést speciální přípravek, který jej vysuší a urychlí hojení. A pokud nemáte žádný super produkt po ruce, nevadí – topmodelky v čele s Gigi Hadid nedají dopustit na zubní pastu, která poslouží podobně!


Ve dvaceti jsou pak problémy s pletí úplně jiné...


  11:51,  aktualizováno  25. března 2019 18:27