Dvě kila dolů za tři týdny a jako bonus energii, vláčnou vyživenou kůži a vlasy jako lví hřívu. Nezní tato nabídka lákavě?

Jde to pořád dokola. Snažíte se dodržovat jídelníček, cvičit, nepít alkohol, nebrousit večer kolem ledničky, ale... vždycky se najde nějaký důvod, proč nebýt „vzorná paní Dokonalá“. Máme pro vás tedy dietní týdenní menu, které je sice trochu náročnější na shánění potravin, ale co byste pro sexy tělo v plavkách neudělala? Tato dieta vám nabízí 1500 kalorií na den. A když se při ní budete trochu hýbat, nemine vás už po šesti týdnech o číslo menší konfekční velikost.


Podmínkou je jíst pravidelně každé tři hodiny. Naše vybrané potraviny jsou bohaté na vlákninu, která stoprocentně zasytí, a na bílkoviny, které zpomalují trávení a předcházejí kolísání

hladiny cukru v těle. Abyste si svoji štíhlou linii uchovala i po našem programu, držte se těchto pravidel:1. Jezte pestře. Jestliže jste dnes měla salát s krutony a kuřecím masem, zítra si naservírujte lososa a dušenou zeleninu. Čím rozmanitější vaše menu bude, tím menší bude vaše nutkání mlsat.

2. Vybírejte si neopracované suroviny. Jsou výživnější a na delší dobu vás zasytí. Např. hnědá rýže obsahuje více vlákniny a vitaminu E než rýže bílá. Ve slupkách je vždycky nejvíc živin.

3. Nakládejte si na menší talíř. Pokud budete jíst střídmě, nebudou se vám z čeho ukládat přebytečné kalorie do podoby tuku.

4. Jezte zdravé tuky. Studie dokazují, že olivový olej, ořechy a avokádo nezvedají hladinu cholesterolu – naopak urychlují metabolismus. A ještě k tomu s nimi každé jídlo lépe chutná.

5. S každým jídlem si dejte čistou vodu nebo zelený čaj.


Jídelníček na následující straně!


  10:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:35