Málokteré ovoce je takovým příslibem zdraví jako právě banán. Navíc je vlastně rovnou ekologicky zabalený na cestu, takže je ideální jako svačina do školy či do práce. Látky v něm obsažené ale využijete také při péči o ještě půvabnější vzhled.

Banány jsou skvělé pro doplnění energie po cvičení, zklidňují nervy, pomáhají na premenstruační syndrom i při anémii, zlepšují funkci střev, působí blahodárné na mozkové funkce a dokonce pomáhají na kocovinu. To všechno v případě, že je prostě oloupete a sníte. Jenže kromě toho mohou být i součástí zkrášlovací kúry pro vaše vlasy i pleť. Jak na to?

Pleťová maska

Připravíte ji z toho, co máte doma, a pleť bude hebká, vláčná a zářivá.

Budete potřebovat:

½ banánu, 1 lžíci čerstvě vymačkané šťávy z citronu, 1 lžíci medu

Postup:

1. Banán rozmačkáme v misce vidličkou. Přidáme citronovou šťávu a med a promícháme.

2. Vzniklou masku naneseme na obličej a necháme 10 minut působit.

3. Opláchneme vlažnou vodu a použijeme lehký hydratační krém.

ilustrační snímek

Vlasový zábal

Dodá kštici vitalitu, hebkost, lesk a pružnost.

Budete potřebovat: 

1-2 hodně zralé banány, 2 lžíce olivového nebo kokosového oleje, 1 lžíci medu, 1 lžíci jogurtu, 1 žloutek

Postup:

1. Banány oloupeme a rozmačkáme vidličkou. Přidáme olej, med, jogurt a žloutek a pořádně promícháme. Směs můžeme také rozmixovat.

2. Masku aplikujeme na vlasy od kořínků ke konečkům. Pak na vlasy navlékneme mikrotenový sáček a zabalíme je do ručníku. Necháme působit půl hodiny. Mezitím si můžeme dát příjemnou lázeň, číst si, poslouchat hudbu nebo jen tak relaxovat.

3. Pak vlasy důkladně opláchneme vlažnou vodou a umyjeme šamponem. Kondicionér můžeme vynechat. Vlasy nefénujeme, necháme je pomalu vyschnout na vzduchu.