Mít upravené nehty je absolutním základem. Ne nadarmo se stále opakuje rčení, že ruce jsou vizitkou ženy. Letošní trendy ve světě krásy staví právě tuto část těla na pomyslný piedestal. Důraz bude kladen nejen na barevnost a správný tvar, nehty letos budou dle posledních trendů „mluvit”.
Péči o ruce a nehty neopomíjejte, mnoho toho o vás napoví.

Péči o ruce a nehty neopomíjejte, mnoho toho o vás napoví.

Dnes se nabízí nespočet možností, jak svému vzhledu vypomoci různými zkrášlujícími procedurami. Ač jedna návštěva estetické kliniky a trocha „umělých” složek dokáže udělat velkou službu, přesto se apeluje na přirozenost. Výjimkou nejsou ani nehty.

Možná právě vás trápí nešvar v podobě lámání a třepení nehtů, vyzkoušela jste snad vše, ale stejně nehty nejsou v té správné kondici, což je důvod, proč pravidelně navštěvujete profesionální služby manikérky. Jestli dáváte přednost prodlužování nehtů, pak si v první řadě dejte záležet na výběru salonu krásy. Zajímejte se o to, s jakými produkty pracují a jaká je filozofie společnosti. Ne všem jde totiž pouze a jen o peníze zákaznic.

Hýčkání profesionální manikérky se nic nevyrovná.

Hýčkání profesionální manikérky se nic nevyrovná.

Sbohem, prvoplánový vzhlede!

Dlouhé nehty jsou již pasé. Dominovat letos bude pomyslný návrat ke kořenům. „Situace v loňskem roce nás zavedla k tomu, abychom se více koncentrovali na zdraví a vnímali vnější atributy. Nadešel tedy čas pro čistou a přirozenou manikúru. Když se zaměříme na nehty, pak trendem je návrat k již zmíněné přirozenosti. Nehty dominují krátké. Co se týče tvaru nehtu, ten se vybírá vždy podle typu prstů a toho, jaký životní styl dotyčná má. Ovšem nic nezkazíte lehce hranatým, případně oblíbeným oválným tvarem. Zaostřenými prvoplánovými nehty nikoho neokouzlíte, navíc jde o záležitost nepraktickou,” radí Tetiana Babchuk, majitelka RE: Beauty Studia nabízejícího expresní kosmetické služby pro moderní a vytížené ženy.

Přirozenost byla, je a vždy bude „sexy“.

Přirozenost byla, je a vždy bude „sexy“.

Královské eso

Ač je červená barva klasikou a vždy bude působit na nehtech maximálně žensky a svůdně, byla by škoda nevyzkoušet jeden z aktuálních trendů v oblasti manikúry.

„Tak dlouho jsme byli v izolaci, že v novém roce budeme chtít vyzkoušet všechny barvy na nehtech najednou. Zkuste ale vybírat barvy a odstíny, které pospolu hezky ladí. Působivě pak vypadají černé a bílé detaily. Tenké grafické vzory, monochromatické pojetí, lakonický design. Zajímavou záležitostí je pak retrodesign. Návrat do 60. a 70. let v podobě perleťových laků, následují divoké „devadesátky” s různými nálepkami a infantilním vyobrazením. Do módy se také navrací zdobné prvky, jako jsou kamínky či třpytky. Na jaře a v létě si lze užívat romantických floristických vzorů a výrazných neonů,” prozrazuje aktuální dění v oblasti nehtů Tetiana Babchuk. 

„Nehty coby osobní manifest,“ charakterizuje hlavní hit následujících dní. „Nail art znovu začíná být populární, setkávat se tedy budeme s nehty, na kterých bude vyobrazené životní motto či jiná blízká symbolika, zkrátka vyjádření vlastní podstaty bude v manikúře IN.”

Nail design je módní záležitostí.

Nail design je módní záležitostí.

Léčebný proces

V případě, že chcete vlastním nehtům navrátit život a posílit je, můžete vyzkoušet širokou škálu ozdravovacích laků s dostatkem vitamínů a minerálů. Základem by měl být kvalitní vyživují a regenerační krém, jenž budete aplikovat v pravidelných intervalech, minimálně dvakrát denně. 

Na škodu nebudou ani povzbuzující zábaly. Nabízí se také možnost japonské techniky zvané P-shine. Do nehtů se zapracovává speciální pasta, která nehet zpevní. Výsledkem jsou lesklé, pevné a hlavně přirozené nehty. 

V případě, že jste v úzkých, poraďte se s odbornicí na slovo vzatou. Jen tak bude mít vynaložené úsilí úspěch.

Minimalismus je moderní, přesto se nebojte ani extravagantnějších barev a vzorů.

Minimalismus je moderní, přesto se nebojte ani extravagantnějších barev a vzorů.

Témata: trend, Manikúra, krása