Nosí se snad úplně všechny tóny, od jemných přes syté pastelové až po výrazné třpytivé barvy. Můžete je střídat podle outfitu i nálady.

Dnešní laky mají nejen zkrášlovací efekt, ale mnohé obsahují i pečující složky, takže se lakování nemusíte zříkat, ani když máte poškozené nehty. 

Pokud je máte třepivé a oslabené, určitě jim dopřejte nejprve pečující lak a teprve ve druhém kroku barevný, který nakonec zpevníte závěrečnou transparentní vrstvou. 

Rudé a tmavé odstíny sluší jen perfektním drápkům a vyžadují precizní nanášení, protože zvýrazní sebemenší nedokonalost.

Nehtoví strážci

Pro dokonalou manikúru používejte kromě barevného laku i spodní (base coat) a vrchní vrstvu (top coat). Pečující podkladová vrstva zabraňuje nežádoucímu zbarvení nehtů a zároveň je vyživuje a posiluje. 

Vyrábějí se i různé olejíčky, třeba s výtažkem z meruňkových jader nebo s jojobovým olejem, které zároveň pečují o nehtové lůžko.

Ilustrační snímek

S ohledem na přírodu

Máte možnost zvolit si veganské výrobky, které neobsahují toxiny a nebyly testovány na zvířatech. 

Ani stopa laku

U Než oprýskyný lak, to raději žádný. Zdánlivý detail je těžkou vadou na kráse, jakmile „nátěr“ není perfektní, hned s ním nemilosrdně dolů. Dejte přednost šetrným odlakovačům bez acetonu, které nevysušují nehty.

Ilustrační fotografie

Výtvarná výchova

Co tahle trochu kreativního experimentování? V létě si můžete dovolit nejen divoké barvy, ale i různé né barevné kombinace a vzory. Při troše še zručnosti a trpělivosti si můžete nehty ozdobit třeba proužky nebo puntíky. 

Na party nikoho nepohoršíte ani různými aplikacemi v podobě třpytivých kamínků, samolepek apod.

Nezbytní pomocníci

Nehty se nemají stříhat, ale pilovat. Postupujte vždy jen jedním směrem, nejlépe ze strany do středu, a nepřejíždějte po nehtu, aby se nenarušila jeho struktura a neudělaly se na něm rýhy. 

Nehty nikdy nepilujte po koupeli, protože voda je narušuje – a pak jsou náchylnější ke třepení. Pořiďte si jemný pilník, kovový raději nepoužívejte.

Ilustrační fotografie

Barevná exploze

Je jen na vás, zda se rozhodnete pro elegantní mat nebo nepřehlédnutelný třpytivý finiš oslňující sytými a rozmanitými odstíny a také různými texturami. 

Témata: Lak