Doba covidová nám nedává moc příležitostí chodit do společnosti. Účes zakryje čepice, líčení zase rouška. Ruce máme sice schované v rukavicích, ale když si je sundáme, můžeme se pochlubit trendovou zimní manikúrou.

7 nehtových designů pro tuto zimu

  • Modrý - nejoblíbenější zimní barva skýtá spoustu možností od ledové modré přes královskou modř až po decentní modrošedou, která hraje prim.
  • Zelený - na rozdíl od jara je ideální tmavozelená připomínající jehličí, lesklá nebo matná. Něco do sebe mají smaragdově zelená nebo zelenomodrá.
  • Červený - to je klasika ve zdobení nehtů (jako u značky Dior), ale můžete sáhnout i po vínově červené, nebo ji zkombinovat s bílou či zlatou.
  • Hnědý - přírodní odstíny, to není jen smutná hnědá, ale také kávová, čokoládová, skořicová nebo i světlejší béžové či karamelové tóny.
  • Šedobílý - odstíny kamenů, zejména mramoru, jsou velice elegantní a doplní každý outfit. Šedé barvy mohou přecházet až do černé a zářit třpytkami.
  • Metalický - lesklý vzhled je v zimě mnohem populárnější než v jiném ročním období. Nemusíte mít lesklé všechny nehty, stačí třeba jeden nebo dva (například prsteníček).
  • Třpytivý - řada firem přidává do svých barevných laků třpytky (třeba značka Orly nebo Essie), prestižní značka Chanel nabízí elegantní zlatý lak.

Péče na prvním místě

V době, kdy si z hygienických důvodů mnohem častěji myjeme ruce a používáme dezinfekci, je třeba věnovat větší péči namáhané pokožce rukou i ochraně před chladem a mrazem.

Nezapomeňte po každém mytí ruce pořádně osušit a aplikovat výživný krém. Vyplatí se také používat častěji než obvykle přípravky k ošetření nehtové kůžičky. Dejte šanci rukavicím, protože ne vždy můžete chodit jako frajerka s rukama v kapsách.

Ilustrační fotografie

Zimní manikúra

Zimní manikúra je v sezoně 2020/2021 navzdory situaci velice rozmanitá a originální. Snad proto, aby nám pozvedla náladu, nabízí celou řadu tvarů, barev i vzorů. Praktičtější jsou v tomto období kratší nehty - záleží na vás, jestli zvolíte oválný, mandlový nebo čtvercový tvar. 

Když nehty, tak podle posledních trendů. Z aktuálního diktátu budete paf

Ale ani s dlouhými špičatými nesáhnete vedle, pokud oželíte rukavice, nebo si pořídíte bezprstové návleky. Dlouhé nehty skýtají více prostoru ke zdobení, jenže při jejich údržbě se nejspíš neobejdete bez nehtové designérky. Krátké nehty, máte-li je v dobrém stavu, si hravě upravíte samy v domácím prostředí. 

Barevné trendy preferují sezonní barvy připomínající zimu a svátky, přírodní odstíny, ale i kontrastní kombinace (třeba bílá a černá), metalické tóny a třpytky všeho druhu. Na kratších nehtech vynikne jednobarevná nebo francouzská manikúra (existuje řada originálních variant), na dlouhých je možné použít vzory a kombinace podle vaší fantazie (ovšem všeho s mírou).