Říká se, že vůně je neodmyslitelnou tečkou za dokonalým outfitem. Zkrátka se do ní zahalíte jako do kabátu. Abyste svůj styl chytře podtrhla a harmonicky doladila, je dobré se trochu vyznat sama v sobě. Jen tak bude parfém vypovídat i něco o vaší osobnosti.
Chcete povzbudit mysl a hýčkat tělo po náročném dni? Sáhněte po pečujícím...

Vůni si často vybíráme zcela intuitivně. Přivoníme si a vyvoláme tak nějakou vzpomínku - připomene nám milovaného člověka, nebo naopak vytáhne z podvědomí něco, na co bychom chtěli již dávno zapomenout. Pakliže jsou pocity spojené s vůní příjemné, je pravděpodobné, že se přikloníme k jejímu výběru. Vkus na parfémy se ale mění i s věkem či ročním obdobím a dávno také neplatí, že si volíme jednu vůni na celý život. Náš výběr navíc může ovlivnit i momentální rozpoložení.

Vybrat si parfém, který podtrhne vaši osobnost, znamená dobře znát nejen sebe, ale orientovat se trochu i v používaných ingrediencích. Jste-li introvertka, nejspíš si zvolíte jinou vůni, než když toužíte být neustále středem pozornosti. 

Samozřejmě to nelze úplně zjednodušit - možná se jeden den cítíte jako vůdčí osobnost a sršíte nápady a za pár dní byste nejraději s nikým nepromluvila ani slovo a odjela meditovat do přírody. Výzkumy každopádně potvrdily, že určité typy osobností inklinují k vůním s podobným složením.

Pojďme se podívat na to, která vůně možná nejlépe vystihne vás.