Dnes pokračujeme druhým dílem, ve kterém vám dáme hned několik důvodů, proč navštívit moravskou metropoli Brno.
Mnoho z nás vyráží na své cesty a dovolené do zahraničí, a naše krásná země je tak trochu opomíjená. Což je velká škoda, protože i tady můžete najít opravdu kouzelná, romantická nebo i tajuplná místa. Rozhodli jsme se to napravit a přichystali jsme pro vás seriál výletů po České republice. Doufáme, že se vám bude líbit!

Centrum města

Jen pár minut pěšky od vlakového nádraží v Brně najdete městské centrum, které rozhodně při své návštěvě nesmíte minout. Určitě zavítejte na Zelňák a Svoboďák. Co že to je? Dvě brněnská náměstí, kde to opravu žije, konkrétně Zelný trh a náměstí Svobody. V jejich okolí se nacházejí hlavní památky, muzea, galerie i vyhlášené podniky. Na Zelňáku najdete trhy hlavně s ovocem, zeleninou a květinami a taky si tam můžete v letních měsících koupit u pojízdného stánku božskou zmrzlinu – však se taky jmenuje Božský kopeček. Mají speciální příchutě a všechny jsou veganské. Na náměstí svobody se nachází brněnský „orloj“, jehož tvar svého času vzbudil opravdu velké diskuze. Jeho další specialitou ovšem je, že každý den přesně v 11 hodin vypouští kuličku, kterou si můžete v jednom ze čtyř otvorů zachytit, pokud budete mít štěstí. Doporučujeme orloj obsadit minimálně 15 minut před jedenáctou.

Vynechat nesmíte ani návštěvu hradu Špilberk, který se tyčí nad městem. Příjemnou procházkou z centra vystoupáte parkem až na hrad, odkud se můžete kochat pohledem na celé město.

  6:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:44