Milujete cestování? A jste zvyklá vyrážet na cesty s někým, nebo raději sama, abyste si mohla plánovat vše podle sebe?

No, to jistě má něco do sebe, ale cestovat s kamarádkou má taky své plusy. Jaké? Čtěte a uznáte, že něco pravdy na tom bude.

1. Bezpečí

Možná to zní v dnešní době zbytečně opatrně, ale přece jen, když cestujete ve dvou, máte trochu větší pocit bezpečí, než když se musíte spoléhat sama na sebe, případně nedej bože v patové situaci na pomoc někoho cizího. Ten pocit pohody a klidu není úplně k zahození.

2. Ve dvou se to lépe táhne

Je to sice otřepané klišé, ale je to tak. Když jste dvě, je život i cestování přece jen trochu jednodušší. Potřebujete si odskočit? Žádný problém, kamarádka pohlídá bágly. V obchodě neberou karty a vy jako na potvoru nemáte dost hotovosti na zaplacení? Nevadí, kamarádka to zatáhne a vy jí to příště oplatíte.

3. Máte s kým sdílet zážitky

Sdílená radost – dvojnásobná radost, sdílený smutek – poloviční smutek. Aspoň se to říká. A my potvrzujeme, že to je pravda. Je skvělé mít komu říct, jak vynikající kafe jste si daly, koho jste právě potkaly, společně si zanadávat na neochotu číšníka nebo třeba probrat ty fešáky, co sedí vedle u stolu. K nezaplacení.

4. Fotky

Nejdou vám selfíčka? Nevadí! Díky kamarádce nemusíte trapně špulit deset minut pusu do mobilu, než se vám konečně na popatnácté povede ta správná fotka. Kamarádka vás vyfotí, dokonce i celou postavu! A s přírodními či městskými panoramaty za vámi. No není to skvěle praktické?

5. Víc očí víc vidí

Každý má trochu jiný pohled na svět, i dvě kamarádky, co si mají pořád co říct. Každá z vás si všímá jiných detailů, vidí jiné věci, má trochu jiné zájmy. Díky tomu se můžete navzájem obohatit o nové o znalosti a zážitky, které by vás minuly, pokud byste jela sama.