S radami, jak vést šťastný a spokojený život, se v poslední době doslova roztrhl pytel. Po skandinávských hygge a lykke nyní přichází japonské ikigai. Co to vlastně je?

Ikigai je životní filozofie, jednoduchý recept na štěstí. V překladu ikigai znamená „štěstí mít stále co na práci“. Lidé v Japonsku věří, že každý má ikigai – důvod, proč každý den ráno vyskočit z postele. A podle obyvatel japonského ostrova Okinawa, což jsou nejdéle žijící lidé na světě, je právě zjištění vlastního ikigai klíčem k delšímu a naplněnému životu. Víte, co vás baví, proč vy každý den vstáváte, co vás pohání a motivuje? Ikigai je kombinací vášně, poslání, vašeho nadání a povolání – tedy toho, v čem jste dobří, co svět potřebuje, co milujete a konečně toho, za co můžete dostat zaplaceno. To vše je v průniku ikigai. Díky němu můžete najít svůj smysl života, najděte ikigai a následujte ho.

Zajímá vás tajemství japonské dlouhověkosti a spokojenosti víc? Začtěte se do knihy jednoduše nazvané Ikigai a zjistěte to. Tato kniha je inspirující a uklidňující, ukáže vám nástroje pro změnu života, abyste odhalili své osobní ikigai. Ukáže vám, jak najít svůj smysl, udržovat přátelství a zažívat své vášně.

Zkuste dát každému svému dni smysl a radost díky ikigai.

V anglickém nebo českém jazyce ji pořídíte v Knihkupectví Dobrovský za 321 Kč

  16:24,  aktualizováno  24. března 18:22