Vždycky se na všem dá najít něco pozitivního.

Vánoce za námi, za okny sníh, déšť, vítr, vyhlídky nic moc, dovolená daleko, není se moc na co těšit. To je leden, jeden z nejvíc plonkových měsíců v roce, kdy to hezké je už pryč, nebo ještě v nedohlednu. Ale neklesejte na mysli a nenechte se tím semlít! Uvidíte, že vám bude mnohem líp.

Udělejte si čas sama na sebe

Trávit čas sama se sebou je důležité, vždyť se sebou žijete celý život! Jak na to? Zkuste takovou na první pohled obyčejnou věc. Pravidelně choďte! Chůze je nejen nejzdravějším pohybem, ale skvěle pomáhá i pro utřídění myšlenek. Nebo si zajděte do oblíbené kavárny a vezměte si třeba knížku. Čtení je skvělou volbou, jak trávit čas sama se sebou. Přečtěte si třeba Láska a gelato od Jenny Evans Welch, v tom zimním sněhovém nečase vás krásně naladí na letní slunné dny a ukáže, že možné je všechno.

Spěte

Ne nadarmo se zvířata ukládají k zimnímu spánku. Zkuste to taky. Ostatně brzká tma a dlouhé zimní večery k tomu vyloženě lákají. Dopřejte si během zimy víc hodin spánku a uvidíte, že budete spokojenější, dobře naladěná a budete mít spoustu energie. A to nemluvíme o tom, že dlouhý a kvalitní spánek výrazně přispívá k dlouhověkosti a kráse.

 

Mějte čistou mysl

Netrapte se tím, co nemůžete ovlivnit – minulostí, chováním lidí, a vědomě pouštějte z hlavy věci, které ve vás vyvolávají nepříjemné pocity. A hlavně relaxujte! Díky tomu se vaše mysl zklidní a nepěkné myšlenky samy zmizí. Zajděte si do wellness, nechte se hýčkat a relaxujte. Zkuste třeba karlínskou oázu klidu Satori Spa, kde můžete navštívit čtyři různé druhy sauny, dopřát si masáže nebo si užít rituály určené právě těm, kteří chtějí aspoň na chvíli uniknout stresu všedních dní. Nebudete chtít odejít.

Nalaďte se hudbou

Hudba umí s lidskou myslí zázraky! Jestli hrajete na nějaký hudební nástroj, tak víte, co máme na mysli. A pokud nehrajete, nebo nemáte prostor, prostě si hudbu pusťte do uší a nechte se naladit na vlnu dobré nálady. Každý má trochu jiný vkus, někdo má raději klasiku, někoho potěší rock, jiný čerpá energii a dobrou náladu třeba z aktuálních hitů. Najděte si tu svou písničku, která vás dostane, a klidně si ji pouštějte pořád po sobě až do zblbnutí. Nás dostal nový song od Imagine Dragons s příznačným názvem Love. Super volbou je také soundtrack vašeho oblíbeného filmu, ten zaručeně zafunguje.

  18:39,  aktualizováno  24. března 18:23