Když vám život dává citrony... Připravte si z nich citronovou vodu! Uděláte tak něco pro své zdraví.

Tento nápoj je už po tisíciletí součástí ájurvédských léčebných metod. I dnešní studie potvrzují účinnost citronové vody při mnoha obtížích: látky v ní obsažené, jako jsou například draslík, flavonoidy a vitamin C, stimulují mozek a nervy, svými účinky pomáhají předcházet infarktu myokardu i rakovině a ochraňují buňky před poškozením. Citronová voda toho ale dokáže ještě mnohem víc.

Tip pro vás: Šťávu z čerstvého citronu vymačkejte do sklenice vlažné vody a vypijte hned po ránu nalačno.

Co citron umí?

Pročišťuje tělo Vitaminy, které citronová voda obsahuje, podporují játra při odstraňování odpadních produktů a toxických látek z těla ven. Tělo se rychleji pročišťuje a vy se cítíte lépe.

horká voda s citronem

Osvěžuje dech Obsažené hořčiny stimulují produkci slin, a to vám dopomůže ke svěžímu dechu. Pijte citronovou vodu ráno a také v průběhu dne podle potřeby.

Ochraňuje pleť Citronová voda má své benefity i pro vaši pokožku. Citrony totiž obsahují velké množství flavonoidů a antioxidantů. A ty chrání před takzvanými volnými radikály, které urychlují stárnutí pleti. Navíc vám dodávají enzymy, které stimulují tvorbu kolagenu, a to oddaluje tvorbu vrásek.

Podporuje imunitu Právě v této době, kdy hrozí vyšší riziko nachlazení, byste měla optimálně podporovat svůj imunitní systém. To se vám nejlépe podaří s vitaminem C a antioxidanty, protože obě tyto látky působí antibakteriálně a protizánětlivě. A dobré na tom je, že citrony jich jsou plné.

 Zlepšuje náladu Chcete si vykouzlit dobrou náladu? Přivoňte si soustředěně k citronu. Jeho vůně totiž působí pozitivně na hladinu serotoninu v mozku. A důsledek? Hormony štěstí se hned postarají o lepší náladu. A to právě v nadcházejícím temnějším období roku můžete potřebovat.

Stimuluje zažívání Citronová voda obsahuje řadu enzymů napomáhajících trávení, které zmírňují pocit plnosti a stimulují pohyb žaludku a střev. Navíc je to účinný domácí prostředek proti nadýmání. Kyselina citronová zvyšuje produkci žluči, a to vám pomůže strávit bez problémů i tučná jídla.

Dodává energii Vstává se vám ráno špatně z postele? Se sklenicí citronové vody po probuzení s tím bude jednou provždy konec, ta vám totiž okamžitě dodá pořádnou dávku energie. Protože během noci ztrácíte až půl litru tekutin, hned si je díky ní také do organismu zase hezky doplníte.