Hodí se nejen do čaje a vody, ale také dokáže zázraky s vaší krásou!

Nehty

Jsou vaše nehty oslabené? Citron jim dodá sílu. Šťávu z citronu smíchejte s olivovým olejem a nehty do této kúry ponořte na několik minut. Opakujte 1x týdně.

Pokud máte nehty zažloutlé od častého lakování nebo cigaret, snadno tuto nehezkou barvu odstrníte právě citronem.


Zuby

Citron vám pomůže vybělit i zuby. Šťávu smíchejte s jedlou sodou a domácí prostředek na bělení je na světě. Ale pozor, tento zázrak nepoužívejte příliš často.


Rty

Žlutý zázrak se dokáže postarat i o vaše rty. Před spaním šťávou z citronu promasírujte rty, opláchněte a přetřete tenkou vrstvičkou medu. Rty budou jasné, ošetřené a vyživené.


Pleť

Pokud jste majitelkou mastné pleti, opět vám pomůže citron. Jeho šťávu smíchejte s vodou, jinak je pro pleť příliš silný a agresivní, a použijte jako pleťovou vodu. Citron odstraňuje přebytečný maz. Pokud se vám mastí jen některé části obličeje, používejte citronovou vodu jen na tyto oblasti např. T-zónu.Akné

Kyselé ovoce vám pomůže i v léčbě akné. Používejte citronovou šťávu pouze lokálně na postižené místo.


Vlasy

Citronová maska na lámavé vlasy: 1 kiwi, šťáva z 1 citronu

Kiwi rozmačkejte a smíchejte se šťávou z citronu. Naneste na vlasy a zabalte je do igelitu. Nechte působit hodinu až hodinu a půl, poté důkladně opláchněte. Vaše vlasy zažijí vitaminovou vzpruhu.


Deodorant

Citron vás zbaví bakterií, které způsobují zápach v podpaží. Rozkrojte jej na dvě půlky a potřete jimi podpaží, ale pozor, může to trochu pálit. Používejte v případě, že nemáte příliš citlivou pokožku.


Tip na závěr: Všeho s mírou. Při každé kúře je nutné dodržovat odstup, aby kůže měla čas na regeneraci. Časté používání v tomto případě neznamená lepší výsledek. 


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:11