Roller Champions od Ubisoftu nevypadá jako něco extra, ale hraje se fajn

  15:19aktualizováno  15:19
Sportovní multiplayerová záležitost Roller Champions je nová značka Ubisoftu, řadí se k menším projektům. Nehraje se špatně.

Alfa demo si můžete stáhnout na PC přes Uplay, download má necelé 2 GB. Dopředu však varuji, že bez připojeného gamepadu to nemá moc cenu. Demo je uzpůsobeno pro hraní na ovladači. 

Roller Champions

Roller Champions

O co vlastně jde? Hraje se tři na tři, jezdí se v oválných arénách na bruslích a zápasí se o míč, který je třeba prohodit brankou. Zápas trvá pět minut. To zní celkem snadno, že? Chyba lávky. 

Špatný závěr je zřejmě způsobený i zvolenou stylizací, nicméně Roller Champions je přeci jen komplexnější a náročnější, než se na první pohled tváří. V prvé řadě nestačí jen držet tlačítko pro zrychlení. Pokud to chcete skutečně rozpálit, musíte využívat ramp po stranách. Už to vyžaduje trochu cviku. Jenže to je teprve začátek.

S míčem v ruce nemůžete hned skórovat. Nejprve je třeba projet alespoň jedno kolo, aniž by vás protihráči o míč připravili. Teprve pak můžete střelit míč na branku a získat bod. I to je však málo. Za více okruhů získáte i více bodů.

Fotogalerie

Soupeři se vás snaží o míč připravit a záleží, jak kvalitní máte tým. Můžete si přihrávat, pokoušet se o parádičky a doufat, že vaši spoluhráči budou užiteční a podaří se jim oponenty srazit na zem. Což mimochodem také není tak snadné. 

V Roller Champions zkrátka záleží na skillu. Aktuálně zápasy více připomínají první hodiny tenisu, než krásné výměny profíků v televizi. Ale i tak je to zábava. Má to náboj, přetahovaná o míč je plná adrenalinu a rychle to odsýpá. Za pět minut je po všem a můžete se pustit do další hry.

Už v demu lze vypozorovat klasický neduh hraní online. Nejde ani tak o hráče, kterým to ještě nejde, ale ty, jenž hru záměrně kazí. Třeba když vás spoluhráč schválně sráží, i když máte míč. To by měl odfiltrovat matchmaking. 

Hra je plánována na příští rok a prozatím neznáme systém monetizace. Náhodně vygenerované vzhledy a oblečky v demu dávají tušit, za co se bude platit. To je téměř jistota. Teď jde o to, zda zde bude i nějaký vstupní poplatek, nebo se pojede free 2 play. 

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Témata: Ubisoft, E3 2019

Nejčtenější

Pět her, o kterých jsme si v mládí mysleli, že jsou skvělé. Jenže nejsou

The Lion King (1994)

Určitě to znáte. Vzpomínáte na něco s láskou, považujete to za úžasné, skvělé, téměř božské, jenže když se k tomu po...

Drobný vtip o čínském prezidentovi přišel tchajwanské vývojáře hodně draho

Devotion

Kvůli přirovnání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga k medvídku Púovi museli nezávislí vývojáři z tchajwanského studia...

VIDEO: Seriálový Zaklínač od Netflixu má konečně trailer. A lidem se líbí

Seriál The Witcher od Netflixu

První trailer k seriálové adaptaci slavného Zaklínače je tady a sklízí potlesk ze všech stran. Co na něj říkáte?

Podívejte se, jak bude vypadat Geraltův kůň v chystaném seriálu Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Producentka Lauren S. Hissrichová zveřejnila další fotku z chystaného seriálu Zaklínač. Tentokrát je na ní Geraltův kůň...

RECENZE: Steel Division 2 je strategie z 2. světové pro nejnáročnější

Steel Division 2

Málokterá hra dokáže skloubit dobrou hratelnost a výuku. Ještě méně her to dovede udělat tak, aby to byla zábava. Jak...

Další z rubriky

Wolfenstein: Youngblood přidává novinku, která mě v demu pořádně štvala

Wolfenstein: Youngblood

Střílečka Wolfenstein: Youngblood se odehrává v okupované Paříži devatenáct let po událostech The New Colossus. Do...

Prozkoumávání strašidelného hotelu v Luigi’s Mansion 3 mě dostalo

Luigi’s Mansion 3 na akci po E3 2019 ve Frankfurtu

Bráška Maria, strašpytel Luigi, prochází s vysavačem na zádech strašidelným hotelem, loví duchy, řeší hádanky a hledá...

Nové Call of Duty: Modern Warfare se zaměří na hrůzy aktuálních válek

Call of Duty: Modern Warfare (2019)

S letošní hrou z populární série Call of Duty se studio Infinity Ward vrací ke svému nejslavnějšímu dílu. Restart série...

Najdete na iDNES.cz