V Hearthstone se blíží rok Draka, rozloučíme se sudými i lichými balíčky

  17:37aktualizováno  17:37
Karetní hru Hearthstone opět čekají velké změny. Brzy totiž neodrotují jen karty ze sad vydaných v roce 2017, ale předčasně také karty určené ke stavbě sudých a lichých balíčků. Do hry se naopak vrátí příběhové Solo Adventures pro jednoho hráče.

Hearthstone: Year of the Dragon | foto: Blizzard

S první letošní expanzí odrotují z režimu Standard sady Journey to UnGoro,  Knights of the Frozen Throne a Kobolds and Catacombs. To jsme věděli. Vývojáři jdou ovšem dál a do síně slávy pošlou další výrazné karty, konkrétně Baku the Mooneater a Genn Greymane. 

Baku the Mooneater a Genn Greymane se rozloučí dříve.

Baku the Mooneater a Genn Greymane se rozloučí dříve.

To jsou ty, kolem kterých jsou vystavěné velmi úspěšné sudé a liché balíčky. Podle vývojářů si zkrátka vedou lépe, než předpokládali a já jejich rozhodnutí vítám. Čekat další rok na jejich odrotování by bylo už únavné. 

V návaznosti na to zamíří do Hall of Fame i Gloom Stag, Black Cat, Glitter Moth a Murkspark Eel, které jsou na tento archetyp balíčků navázané. 

Rozloučíme se také se třemi kartami ze základní sady. Druid přijde o levné ničení v podobě Naturalize, Warlock se bude muset obejít bez démona Doomguarda a Paladin už si nedolíže karty s Divine Favor. 

Návrat naopak hlásí režim Solo Adventures, který bude vycházet z oblíbeného Dungeon Runu. První vyjde měsíc po vydání první letošní expanze, přičemž první kapitola bude zdarma, zatímco zbylé čtyři budou stát 700 zlaťáků každá. Celá sada půjde opět koupit i za skutečné peníze, a to za dvacet dolarů. Příběh se tentokrát potáhne přes všechny tři letošní expanze. 

Hearthstone: Year of the Dragon

Hearthstone: Year of the Dragon

Další novinky se týkají režimu Arena, v němž se bude dvakrát za expanzi měnit sada karet. Až vyjde první letošní, objeví se tam, spolu se sety Basic, Classic, Curse of Naxxramas, Whispers of the Old Gods, Mean Streets of Gadgetzan a The Witchwood.

Z drobností stojí za zmínku možnost vyměnit legendární quest, hraní s náhodným přebalem či chytřejší deck builder. Od 25. března do 2. dubna proběhne poslední rozloučení s předloňským rokem Mamuta, a to formou  eventu v Tavern Brawl a s boostery zdarma. 

Autor:
 

Nejčtenější

KVÍZ: Největší herní zklamání z devadesátých let. Vzpomenete si na ně?

Kvíz

Historie si pamatuje jen vítěze, a tak to dnes může vypadat, že devadesátá léta byla pro počítačové hry zlatým obdobím....

Youtuber prochází velké open world hry. Který svět je nejhezčí?

The Witcher

Podívejte se na zrychlené průchody některými z nejoblíbenějších open world her dneška. Možná vás překvapí, jak malou...

Megalomanský Star Citizen pod palbou kritiky. Množí se obavy, že nevyjde

Squadron 42

Ani vybraných 5 miliard korun nakonec nemusí autorům ambiciózního Star Citizena stačit. Podle magazínu Forbes už jen...

Vznik jednoho z nejzásadnějších rockových alb ohrožovala chytlavá videohra

The Cure (O2 arena, Praha, 22. října 2016)

Členové kapely The Cure museli při natáčení svého legendárního alba Disintegration zakázat ve studiu hraní vesmírného...

Další český hit na obzoru? The Wild Age je slibná relaxační strategie

The Wild Age

K osadě se blíží další tlupa nepřátel. Potřebujete víc peněz a obranných věží, protože počty nepřátel budou každým dnem...

Další z rubriky

Youtuber prochází velké open world hry. Který svět je nejhezčí?

The Witcher

Podívejte se na zrychlené průchody některými z nejoblíbenějších open world her dneška. Možná vás překvapí, jak malou...

Free 2 play variace na Monster Huntera Dauntless vyjde příští týden

Dauntless

Po dlouhém vývoji konečně brzy vyjde chystaná multiplayerová akční hra Dauntless. Podle prvních ohlasů vypadá jako...

Špatné vztahy mezi interními studii ohrožují budoucí díly Call of Duty

Call of Duty: WW2

Podle zákulisních zvěstí se spolupráce mezi studii Sledgehammer Games a Raven neosvědčila. Výsledkem podle všeho bude,...

Najdete na iDNES.cz