RECENZE: Leo's Fortune je nejhezčí mobilní hra

aktualizováno 
Leo's Fortune je vizuálně úchvatná hopsačka s chlupatou koulí v hlavní roli, která ovšem plně nevyužila svůj potenciál.
70

Leo’s Fortune

Platforma: iOS

  • Nádherná grafika
  • Ideální pro děti
  • Žádná výzva

Stáhnout z App Store

Leo's Fortune je jednou z těch her, do kterých se zamilujete na první pohled. Grafika je svou kombinací roztomilosti a realističnosti prostě k sežrání a mohu s čistým svědomím říct, že je suverénně tou nejhezčí, co jsem na svém iPadu zatím spustil.

Leo’s Fortune

Leo’s Fortune

Ve hře se chopíte role chlupaté koule jménem Leo, které kdosi odcizil všechno našetřené zlato. Vaším úkolem je tak ve dvaceti kolech rozdělených do pěti odlišných světů sesbírat všechny mince a kdo ví, třeba i najít zloděje.

To všechno je prezentováno během působivého atmosférického intra dramatickým hlasem s šíleným ruským přízvukem. Stylovost je největší zbraní této hry, ale okouzlení mi vydrželo jen do konce tutorialu. Během něj se naučíte jednoduché ovládání, kdy levým prstem se pohybujete doleva/doprava a pravým Lea nafukujete či vyfukujete, což většinou supluje skok/skrčení.

Leo’s Fortune

Leo’s Fortune

Již po pár minutách je jasné, že všechna autorská invence byla použita na vizuální stránku a samotná hratelnost je striktně konzervativní.

Máme tu tradiční hopsačku, lehce říznutou jednoduchými logickými úkoly. Hraje se vcelku příjemně, ale jediné co ji odlišuje od tisíců takřka identických kousků, kterých je App Store plný, je nádherná grafika. Nechápejte mě špatně, Leo's Fortune je zábavný a odladěný, jenže takový úchvatný vizuál by si zasloužil i odpovídající herní náplň.

Ale pokud se smíříte s faktem, že vás po celou dobu hraní nic výrazněji nepřekvapí, nemusí jít o špatnou investici. Vzhledem k nízké obtížnosti ovšem především pro mladší ročníky. Za něco málo přes 100 korun jim můžete na zhruba dvě hodiny dopřát zcela nenásilnou zábavu, což není v dnešní době nejhorší. Na to, aby se zařadila mezi opravdové hity typu Badland nebo Kingdom Rush tu však chybí více odvahy a neotřelosti.

Druhá strana mince

Ondřej Zach

Nebyl bych tak přísný jako Honza. Leo's Fortune patří k tomu nejlepšímu, co je momentálně na AppStoru k sehnání. Absenci originality vynahrazuje stylizací a precizním zpracováním. Navíc sesbírat všechny hvězdy není úplně snadné. Jednoznačně doporučuji.

Hodnocení: 90 %

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 207 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz