Stratégovo srdce zaplesá. Recenze Man at Arms

aktualizováno 
Této mobilní hře není téměř co vytknout. Je to chytře zpracovaná variace na obranu věžemi, která se od svých inspirací odlišuje několika zajímavými nápady. Zahrnuje totiž prvky ze sběratelských karetních her, můžete v ní vytvářet své vlastní úrovně i soupeřit přes internet.
85

Man at Arms

Platforma: iOS

  • Návykové
  • Slušná herní doba
  • Inovativní nápady
  • Solidní výzva
  • Vyšší pořizovací cena
  • Mikrostransakce
  • Pro některé pozice věží nedomyšlené ovládání

Stáhnout z App Store

Roztomilý kreslený styl se k Man At Arms hodí.

Základní koncept hry se nijak nevymyká standardům žánru. Z jednoho či několika míst se přes mapu snaží projit rozličné typy monster a na většinu z nich platí jiné věže. V praxi jsou však některé kombinace jednoznačně silnější.

Přesto hra není triviální a po několika úvodních úrovních každá mapa vyžaduje řadu opakování. Povětšinou je třeba objevit určitý trik, který vám úroveň pomůže dohrát.

Na výběr je ze tří obtížností a titul je někdy téměř až sadisticky náročný. A je to dobře. Moderní hry jsou často příliš triviální, čímž se z nich vytrácí veškerá zábavnost.

Man at Arms

Hra umožňuje kombinovat získané karty, výsledek je však tak trochu loterie.


Problém Man at Arms však spočívá v možnosti nakupovat drahokamy za skutečné peníze. Často tak není jasné, jestli některé úrovně mají být bez finanční investice dohratelné. Navíc je třeba upozornit, že pořizovací cena hry na poměry mobilních titulů není nejmenší. Vyjde totiž zhruba na 140 korun.

Titul však nabízí výtečnou zábavu na dlouhou dobu a prvek sběratelské karetní hry k žánru sedne skvěle. Zabíjením monster získáváte nové karty, které reprezentují věže, kouzla i různá polepšení.


Vylepšování věží je rozvětvené a silnější typy lze upravovat právě prostřednictvím karet. Někdy tak lučištníky obohatíte o explozivní šípy s plošným poškozením, jindy lze pro změnu zvolit mrazivé projektily.

Fotogalerie

Karty lze navíc magicky zkombinovat, výsledek je však předem nejasný. Někdy se zkrátka smísí vlastnosti obou karet. Jindy získáte lepší variantu zcela odlišné karty. Odměnou je například silnější věž, či její menší pořizovací cena.

Hra také zahrnuje síťové zápolení, ve kterém jeden hráč může vysílat jednotky ze svého balíku a druhý se brání právě stavěním věží. Pro to slouží i editor map, který nám však příliš intuitivní nepřišel.

Navzdory vyšší pořizovací ceně nicméně Man at Arms mohu doporučit. Je to chytlavá a náročná zábava, kterou si zkrátíte čekání na autobus ale zabaví i při delším souvislém hraní. Je to jednoznačně jedna z nejlepších mobilních her, které jsem kdy hrál.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 200 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz