Cabela's Big Game Hunter fandy lovu nepotěší. Zklame cenami a ovládáním

aktualizováno 
Activision nabízí zajímavě vypadající lovecký titul, ale zřejmě s ním díru do světa neudělá. V několika podstatných ohledech je totiž nedotažený.
55

Cabela´s Big Game Hunter

Platforma: Android, iOS

  • Technické zpracování
  • Dostatek typů lovné zvěře i zbraní
  • Rolzložení ovládacích prvků
  • Zvláštní hodnocení přesnosti zásahů

Cabela´s Big Game Hunter | foto: Bonusweb.cz

Cabela's Big Game Hunter je na první pohled přesně to, co milovníci loveckých titulů vyžadují. Graficky zvládnutý projekt nabízí hromadu zajímavých lokací, množství zvěře ke skolení i relativně široký zbraňový arzenál a pár dalších aspektů. Jenže ne všechny jsou zvládnuty.

Hra je rozdělena do několika oblastí, kdy každá obsahuje hromadu misí, ve kterých musíte plnit primární úkoly (obvykle v určitém časovém úseku ulovit daný druh zvířete) a volitelně pak postranní. Jestliže uspějete, získáte herní měnu v podobě peněz, zkušeností a také hvězdiček.

Bankovky (a další platidlo zlaté cihly) slouží k nákupu různých zbraní, bonusových vlastností a oblečení, hvězdičky poté odemykají další lovecké oblasti. Důležitá je také energie. Vstup do každé mise vyžaduje její určité množství. Energie se sama pomalu dobíjí.

Fotogalerie

Titul je sice ke stažení zdarma, ale jak asi tušíte, bez investování skutečných peněz na vás čekají určitá omezení. Některé součásti vybavení jsou velmi drahé a uspořit dostatek prostředků jen hraním je velmi zdlouhavé. Problém je, že některé mise vyžadují konkrétní typ zbraně/oblečení a není vůbec snadné získat dostatek prostředků na jejich pořízení bez mikroplateb.

Další bolístkou je ovládání. Zaměřování probíhá tak, že jezdíte prstem po displeji, zatímco v pravém dolním rohu najdete ikonu pro střelbu a v levém pro přiblížení. Na obrazovce jsou i dvě šipky, které slouží k pohybu lovce. Jednotlivé ovládací prvky jsou ovšem rozloženy tak nešikovně, že například během zaměřování není žádný problém omylem rozpohybovat střelce.

Ošemetná je i přesnost střelby. Za zásah do konkrétního orgánu (srdce, plíce) se dočkáte odměny navíc, ale řekněme, že zvířata ve hře jsou zřejmě mutanti, protože ne vždy mají orgány tam, kde by měly být.

Hra si zaslouží pochvalu za grafiku a zvuky, technická stránka je slušný nadprůměr. Po herní stránce se však žádný zázrak nekoná. Najdete mnohem lépe zvládnuté lovecké projekty.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 71 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz