RECENZE: Mimozemšťané z Tower Madness 2 chtějí znovu unést naše ovečky

aktualizováno 
Tower Madness 2 patří mezi nejklasičtější zástupce žánru, v němž stavíme věže a snažíme se odolat vlnám nepřítel. Prvnímu dílu se ovšem nevyrovná.
75

Tower Madness 2

Platforma: iOS, Android

  • Hodně úrovní
  • Zajímavé věže
  • Zamrzávání věží je otravné
  • Po vydání nevyvážené ceny vybízející k mikrotransakcím

Tower Madness 2 | foto: Ondřej Zach

Dvojka je jako setkání po letech se starým kamarádem. Rádi ho vidíte, je to příjemné setkání, ale staré časy jsou nenávratně pryč.

Tower Madness 2

Tower Madness 2

Také motivem druhého dílu zůstává mimozemská invaze, jejímž cílem je ohrádka s ovcemi. Nepřátele a ovce dělí nejenom drsný beran, který jednou za hru zažene vlnu nepřátel na útěk, ale především rozličné typy věží.

Tower Madness 2 přitom kombinuje oba přístupy: věže buď stavíte na rozličných místech, zatímco cesta je daná, nebo právě umísťováním věží cestu vytváříte.

Základem je samozřejmě nejen výběr správného setu věží při startu úrovně, ale také jejich ideální umístění. Věže si vybíráte v každé misi individuálně podle toho, s čím na vás vyrukuje nepřítel. Časem si samozřejmě najdete svoje oblíbená komba.

Samozřejmostí jsou nové mapy, věže, vylepšení. Ne každou inovaci ovšem vítám. Například v pouštních mapách se věže přehřívají, a po pár výstřelech tak na chvilku nefungují. Ok, proč ne.

Fotogalerie

Zamrzávání věží v zimních mapách je však neskonalá otrava. Musíte je totiž ručně rozmrazovat. Prakticky to tak vylučovalo použití vyšší rychlosti hry, protože všechno hned zamrzlo. Naštěstí autoři zareagovali a v aktualizaci přehřívání a zamrzávání upravili. Otravné je to ovšem pořád.

Nepotěšilo mě ani to, že hra, která při startu stála 4,49 eur (121 korun), obsahuje mikrotransakce. Nejsou sice povinné, ale znáte to. Například pátý slot pro věž byl v rámci hry až příliš drahý, slevu přinesla až aktualizace hry. Nyní je Tower Madness 2 k mání za 2,69 eur (zhruba 72 korun).

3D grafika hře stále sluší, ke špičce ovšem už dávno nepatří. A tak je to vlastně s celou hrou. Za svoje peníze získáte obstojnou hru, o níž se vývojáři starají i po vydání, konkurence je však velká. Namátkou zmiňme třeba Kingdom Rush: Frontiers.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

90 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček
Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček

Vši představují věčný problém ve školách a školkách. Objevují se s železnou pravidelností a zbavit se jich není snadné. Odborníci se shodují v tom, že nejdůležitější je prevence. Jak se úspěšně těm malým potvůrkám vyhnout a co dělat, když se objeví?

Najdete na iDNES.cz