Co takhle pořádně zatopit robotům? Zkuste českou strategii RoboZone

  17:13aktualizováno  17:13
Společnost Blue Plop Team má slušné zkušenosti se strategickým žánrem a zúročuje je i v projektu RoboZone plném robotů.
80

RoboZone

Platforma: Android

  • Sestavování a kontrola nad jednotkami
  • Dynamická hratelnost
  • Absence multiplayeru
  • Umělá inteligence někdy ovládá jednotky svérázně

Stáhnout z Google play

Blue Plop Team hráčům přinesl tituly jako Sea Empire nebo Star Colonies a i se svou novinkou RoboZone zůstává v žánru strategií odehrávajících se v reálném čase. Zápletka je jednoduchá: planetu Kaia obsadili roboti a je na expedici vědců, kteří se vracejí domů, aby je poslali do šrotu.  

Titul je rozdělen do 25 misí, šest je jich zdarma, zbytek se uvolní po zakoupení plné verze. Potěší šance zvolit si před úrovněmi obtížnost.  

V RoboZone nestavíte budovy, jejich počet je předem daný a vaším úkolem je obsadit nepřátelské stavby a postarat se o to, aby protivník nezískal ty vaše. Konvertování budov je jednoduché, stačí, aby se poblíž dostala vaše jednotka a stisknout ikonu pro praporek.

Extrémně důležité jsou samozřejmě jednotky. Peníze na ně získáváte ze staveb, které samy generují zdroje. V továrnách si pak sestavíte vozidla dle libosti. Možností je na mobilní strategii docela dost.

Fotogalerie

Variabilita není tak působivá jako u velkých strategií, ale ve srovnání s konkurencí pro telefony/tablety dává RoboZone hráči šanci mít slušný dohled nad vybavením svých jednotek, ale také nad jejich ovládáním.

Můžete se sice spolehnout na umělou inteligenci, která automaticky vyhledá nejbližší budovy a pošle vaše svěřence, aby ji dobyli, případně vaše vozidla samovolně vystopují nepřátele a zaútočí na ně, ale také lze zadávat příkazy pro každou jednotku zvlášť. Rozkazů není mnoho, ale i tak je příjemné, že máte slušnou míru kontroly.  

Tu máte i nad vlastnostmi jednotek. Za úspěchy dostáváte zkušenosti a ty mezi misemi rozdělujete do množství různých atributů. Vizuálně je RoboZone zvládnutou záležitostí, některé objekty by mohly být o něco detailnější, ale obrazově projekt určitě nezklame.

Co bychom určitě ocenili, je hra pro více osob. Soupeřit s umělou inteligencí prostě není tak uspokojující, jako to natřít živému protivníkovi.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2059 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Najdete na iDNES.cz