Ve strategii Sensei Wars pleníte cizí osady, tentokrát ve 3D

aktualizováno 
Stavíte vesnici, opevnění, trénujete vojáky a pokoušíte se porazit další hráče. Sensei Wars přináší v rámci žánru dvě zajímavá vylepšení, ale v ostatních aspektech jí konkurence utekla.
55

Sensei Wars

Platforma: Android, iOS

  • Sensei zasahuje přímo do bitvy
  • Jen další vykrádačka Clash of Clans
  • Nedosahuje kvalit vzoru

Sensei wars | foto: Ondřej Zach

Sensei Wars je jednou z mnoha kopií populární strategie Clash of Clans. V kostce: na začátku položíte základy osady, kterou postupně budujete tak, aby co nejlépe odolávala útokům ostatních hráčů.

Zároveň ovšem budujete armádu, se kterou se pokoušíte prolomit obranu cizích osad a vyplenit jejich suroviny. Jednotky disponují různými atributy a jinak se chovají, například samurajové cílí jako první na obranné stavby, zatímco stařík s rikšou nakládá suroviny.

Sensei wars

Sensei wars

Vývojáři hru zasadili do prostředí feudálního Japonska a vsadili na skutečné 3D prostředí. Scénu se tak lze otáčet či přibližovat podle libosti.

Přiznám se, že na začátku mi prostředí hry příliš nesedlo a dojem se zlepšil až v okamžiku, kdy se vesnice trochu rozrostla. Oproti konkurenci se mi líbí o něco střídmější styl vylepšovaných budov.

Nejvýraznější novinkou je ovšem přítomnost vůdce vesnice, který se také účastní bitev a hráč ho ovládá přímo. Na začátku si zvolíte jeden ze tří bojových stylů, jenž citelně ovlivňuje způsob hraní. Vybral jsem si styl jeřába, který je zaměřený na léčení.

Fotogalerie

Sensei však kromě léčení zvládá dočasně vyřadit nepřátelské budovy a vrcholem je sebeobětování. Nové dovednosti se získávají postupně investováním bodíků. Styl lze v případě zájmu změnit i v průběhu hry. Stojí to ovšem drahokamy, tedy exkluzivní měnu, které je zdarma jako šafránu.

Na začátku je hra zábavná, budovy se vylepšují pár minut. Postupně se ovšem nůžky rozevírají. Pokud chcete pokračovat, počkáte si i pár dnů, nebo investujete šílené peníze do placené měny, která vše urychlí. Po více než měsíci testování v režimu "hraji zdarma" už mi nemá hra prakticky co nabídnout.

Největším problémem je, když klon není ani zdaleka tak zábavný jako jeho vzor. A to je přesně případ Sensei Wars. Požitek z bitev není takový, sdružování hráčů v dynastiích působí nehotově apod. Během hraní si zkrátka rychle všimnete drobností, které konkurence má, ale tady vám chybí.

Pokud přesto toužíte okusit klon Clash of Clans se samurajskou tematikou, doporučuji spíše Samurai Siege. Je to sice také free 2 play, ale bitvy baví o třídu lépe.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz