Steampunk Tower je chytlavá obranná hra proti imperiálním silám

aktualizováno 
Strategie Steampunk Tower sází při obraně proti přesile na taktickou rozvahu i hbité prsty. Mobilní verze však trpí nedostatečně odladěným ovládáním.
70

Steampunk Tower

Platforma: iOS

  • Stylová grafika
  • Na začátku hodně chytlavé
  • Nedomyšlené ovládání
  • Krátké, snadné

Stáhnout z App Store

Steampunk Tower (iOS) | foto: Ondřej Zach

Hráč se chopí ovládání věže, na níž umisťuje různé střílny tak, aby odolal nepřátelům. To vše ve stylové steampunkové (podžánr sci-fi) grafice a s potřebnou hloubkou, kterou obstarává nutnost střílny průběžně vylepšovat.

Mimochodem, úkolem hráče je ochránit doly jakéhosi lorda Binghama, pokud vás zajímá příběhové ukotvení. Hra však příběh mimo tyto mantinely nijak nerozvíjí, což u tohoto typu hry ani jako chybu nevnímám.

Steampunk Tower (iOS)

Steampunk Tower (iOS)

Steampunk Tower (iOS)

Steampunk Tower (iOS)

Centrální věž postupně osazujete čtyřmi typy střílen, a to tak, aby se nepřátelé, kteří přicházejí zleva a zprava neprobojovali až k věži. Duší systému je princip kámen - nůžky - papír. To znamená, že nepřátelé jsou odolní vůči jednomu typu zranění, zatímco na druhý jsou naopak náchylnější.

Vtip spočívá v tom, že zpočátku nemáte dostatek financí, abyste věž opevnili. Střílny tak v rámci věže neustále přemisťujete na jiné pozice, což ostatně činíte i podle situace. Pokud se třeba na jedné straně objeví nepřátelé náchylní na blesky, přesunete tam vybrané střílny. Ty ostatně přesouváte do centra věže i za účelem rychlejšího dobíjení munice.

Mobilní verzi Steampunk Tower (testováno na telefonu) však podtrhává nohy ovládání. Střílny jsou titěrné a nakreslit na malé ploše směr, kterým se mají přesouvat není snadné, zejména pokud na vás dotírají nepřátelé. Občas jsem měl dokonce pocit, že střílna na zadaný směr nereagovala.

Fotogalerie

Druhým problémem je návrh úrovní. Za vyhranou bitvu utržíte peníze, které můžete investovat do různých vylepšení. To znamená více peněz do začátku, více nábojů, lepší dostřel a podobně.

Potud vše v pořádku. Jenže v bitvě, když přežijete počáteční vlny a postavíte všechny střílny, se doslova topíte v penězích, ale nemáte za ně už co postavit, případně vylepšit.

Ostatně hlavní kampaň mnoho času nezabere, zhruba 15 misí pokoříte za odpoledne. Jsou zkrátka až příliš snadné. O poznání obtížnější jsou výzvy, které musíte pokořit s předem stanovenými podmínkami, například nemožností věže vylepšovat, či některé druhy dokonce postavit.

Na druhou stranu, hra se prodává za 0,79 eur, tedy zhruba dvacet korun, a na pár hodin zabaví i přes popsané potíže. V případě zájmu se můžete na internetu poohlédnout i ve verzi pro prohlížeče.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 62 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz