Galaxy Defense je sci-fi strategie vystavěná na okoukaných, ale fungujících mechanismech

  16:24aktualizováno  16:24
Titul, který nenabídne nic moc originálního, ale běžné herní principy prezentuje v povedené formě. Škoda, že v pozdějších fázích se bez mikroplateb skokově zvýší obtížnost.
75

Galaxy Defense

Platforma: Android

  • Lákavá retro grafika
  • Dostatek věží i vylepšení
  • V prvních kapitolách vyvážená obtížnost
  • Nějaký originálnější prvek by nevadil
  • Bez mikroplateb později obtížné

Stáhnout z Google play

Další projekt z žánru Tower Defense nebo-li věžovek a bez nějaké převratnější novinky? To nestojí za pozornost. Nebo ano? Upřímně, stojí. Originálnější prvek sice chybí, ale i tak umí hra pobavit.

Pracuje se standardními mechanismy, kdy je nutné bránit svou základnu před vlnami protivníků. Na předem určených místech stavíte obranné věže v podobě různých typů děl, které je dovoleno opravovat či jim zvyšovat úroveň.

Za zabité nepřátele získáváte peníze, za splnění tří speciálních požadavků (vybudování určitého počtu věží, zabití daného množství nepřátel a zajištění, aby vaše základna „přežila“ s předem stanoveným množstvím zdraví) pak diamanty.

Obě platidla jsou důležitá, nakupujete za ně vylepšení pro obranné věže, základnu a speciální schopnosti (elektromagnetický puls, štíty a letecký útok). A překvapivě nebudete mít poměrně dlouhou dobu pocit, že se vám nedostává zdrojů.

Fotogalerie

Během hraní jich získáte dost, aby byla obtížnost misí vyvážená. Nebude snadné uspět, ale zvládnete to i bez investování skutečných peněz. V pozdějších fázích se ale náročnost prudce zvýší, a jestliže nebudete mít chuť nakoupit herní měnu za tu reálnou, nezbude než neustále opakovat jednotlivé úrovně, abyste nasbírali dostatek zdrojů na různá vylepšení, která vám situaci usnadní.

Galaxy Defense je zasazena do sci-fi světa, protivníky vám tak budou různé mechanické bytosti, kterých není extrémně velké množství druhů, ale jsou docela zajímavé. Prostředí sama o sobě tak lákavé není, jde o standardní „vědecko-fantastické“ lokace, ale jsou zpracovány v milém retro vizuálním stylu, takže si není na co stěžovat. Stejně tak v případě zvuků, které jsou na velmi slušné úrovni

Galaxy Defense je hrou, která nad konkurencí nevyniká žádným unikátním aspektem, ale současně netrpí ani žádným velkým negativem. Jde o řemeslně dobře zvládnutou práci, která nabízí příjemnou hratelnost a náročnost. Alespoň prvních pár desítek minut, poté už jste, skrze vyšší obtížnost, tlačeni do mikroplateb.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz