Mechs vs. Aliens jsou bojovou verzí hry kámen-nůžky-papír

aktualizováno 
Hra Mechs vs. Aliens je mlátička, ve které se hlava nehlava řežou obří roboti a návštěvníci z vesmíru. Hlavní roli hraje štěstí, ale vůbec to nevadí.
65

Mechs vs. Aliens

Platforma: Android

  • Dostatek bojovníků
  • Grafika a zvuky
  • Drahá vylepšení, roboti a zpoplatněné mise
  • Jen lokální multiplayer

Stáhnout z Google play

Na Zemi zaútočil šmejd z vesmíru, ale lidstvo má naštěstí k dispozici gigantické roboty, takže nic není ztraceno.

Mechs vs. Aliens jsou bojovkou, ale ne klasickou, kdy v reálném čase používáte různé typy úderů. Titul si půjčuje myšlenku z oblíbené hry kámen-nůžky-papír. Souboje jsou rozděleny do kol. Hráč si v každém z nich vybere tři kroky, které následně provede. Volí si ze tří typů úkonů: útok, blok a průlom.

Pravidla jsou jednoduchá: útok přebije průlom, průlom přebije blok a blok přebije útok. Všechny aktivity mají ještě další tři varianty, kdy každá má určité bonusové přínosy (doplní život či energii pro speciální útok atd.).

Je zřejmé, že hlavní roli nehraje taktika, ale náhoda. Pokud nejste nadáni jasnovideckými schopnostmi, tak není šance odhadnout, co provede protivník a nezbývá než spoléhat na štěstí. To pro někoho může představovat problém, ale absence nutnosti více taktizovat byla svým způsobem osvobozující a oddechová.

Fotogalerie

Dostupní jsou různí roboti, rozdělení do několika kategorií. Každý mech pochází z jiné země a má různé vlastnosti. Všechny je možné vylepšovat, a to buď dočasně, nebo permanentně.

Ovšem někteří bojovníci jsou drazí a ušetřit na ně, to je docela oříšek. Ani upravování schopností není nejlevnější a časem zjistíte, že jsou zpoplatněny i nové mise v příběhové kampani. Po chvíli se vám nebude dostávat peněz a jistě uhodnete, jaké je řešení: vytáhnout kreditní kartu a zakoupit herní měnu.

Druhou možností je neustálé opakování již vyhraných soubojů, ale než získáte kýženou částku, zabere vám to hodně času.

Kromě kampaně je k dispozici ještě survival mód, arkádový mód a hra pro více hráčů, ale ta je bohužel pouze lokální přes bluetooth, on-line multiplayer dostupný není.

Mechs vs. Aliens vypadají velmi dobře. Jak bojovníci, tak prostředí je zvládnuto více než slušně a je tu hromada vizuálních efektů v podobě energetických výbojů, explozí a dalších laskominek.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz