RECENZE: Na parkovací brigádě spíše proděláte

  0:32aktualizováno  0:32
Jste sluha, který na parkovišti pomáhá zaparkovat co nejvíce aut. Situaci však komplikuje fakt, že auta na pozemek vjíždějí ve značné rychlosti. To by samo o sobě nevadilo, hráč však může pouze brzdit. Jakmile tedy auto začne zpomalovat, musíte hbitě promyslet trasu jízdy.
50

No Brakes Valet

Platforma: Android, iOS

  • originální nápad
  • hra s potenciálem
  • hratelné ve dvou na jednom zařízení
  • technické zpracování někdy zlobí
  • velmi brzy stereotypní
  • pouze jedna úroveň

Parkování ve hře No Brakes Valet probíhá za netradičních podmínek.

To je základní princip hříčky No Brakes Valet. Hra hodnotí, kolik vozů zaparkujete správně na místa, a podle výsledku dostanete spropitné. Pokud však s některými automobily havarujete, můžete skončit i s prodělkem.

Hra je jednoduchá a velmi brzo stereotypní. Největší výzvou je pochopit základní principy ovládání, chybí však určitá pestrost obsahu. Titul se totiž vždy hraje pouze na jedné obrazovce a rozložení parkovacích míst se takřka nemění. Jedinou výjimkou je vyhrazení míst pro vozíčkáře a předsedu vlády, která se po parkovišti přesouvají náhodně.

Celkem je třeba zaparkovat dvacet aut, která se z okraje obrazovky vyřítí v nebezpečné rychlosti. Před zpomalením jdou vozy jednoduše do smyku a správně zaparkovaný automobil můžete nechtěně vysunout jiným vozem. Elegantně obsadit první místa tak není žádnou výzvou. S přibývajícím počtem zaparkovaných vozů se však úkol stává stále obtížnějším.

Hru obzvláštňují specifické typy aut. Někdy se vyřítí model bez brzd, jindy vůz naložený výbušninami. Ze všeho nejdůležitější je však automobil předsedy vlády. Ten je třeba zaparkovat na předem vyhrazené místo a za úspěšné splnění této výzvy získáte nejvyšší spropitné.

Vývojáři titul zpracovali velmi jednoduše a se zcela základní grafikou. Ta je pro hru vhodná, ale s ohledem na propracovanost titulu se výsledná cena zdá neúměrná. No Brakes Valet sice vyjde na necelých čtyřicet korun, ovšem v této cenové kategorii měli možnost vyzkoušet i mnohem lákavější hry.

Titul navíc sužují chyby technického rázu. Vozy občas začnou samy od sebe prudce zatáčet a vyřeší to až ukončení aplikace a její opětovné spuštění. Hra navíc může zamrznout i při volbě hry pro jednoho, či dva lidi.

Celkově je to titul, který pobaví. Ničím však nevyčnívá a čas u mobilního hraní můžete trávit nad významně působivější tvorbou.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 107 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz