Hra na motivy seriálu Jak vycvičit draky se tváří, že je zdarma. Není

aktualizováno 
Animovaný seriál Jak vycvičit draky se dočkal herní verze v podobě strategie. Není špatná a zpočátku se zdá, že se dá hrát bez problémů zdarma. Nenechte se zmást, není tomu tak.
50

Dragons: Rise of Berk

Platforma: Android, Android

  • Péče o draky
  • Hudba a grafika
  • Bez mikroplateb vše trvá
  • Nelze dostatečně oddálit pohled herní plochu

Film Jak vycvičit draka byl velký úspěch, a tak vznikl seriál. I ten si vede dobře, takže nyní vychází herní podoba.

Jde o strategii, která se příliš neliší od toho, co nabízí konkurence. Od základů začnete budovat vikinskou vesnici Berk. Stavíte různé budovy, získáváte dřevo a ryby a staráte se o to, abyste měli dostatek pracovní síly v podobě zdatných seveřanů.

Za co se platí

free 2 play

Titul je ke stažení zdarma. Prémiovou měnou jsou runy. Ty urychlují například stavbu budov, klubání draků nebo třeba kácení stromů. Také je za ně možné nakoupit nové draky (stojí od 50 – 900 run). Prvních pár desítek minut se ale bez run obejdete, pak se ale délka jednotlivých činností skokově prodlouží, takže buď budete muset hodně dlouho čekat nebo vytáhnout kreditní kartu. Nabízeny jsou balíčky run, kdy nejlevnější stojí zhruba 45 korun (200 run) a ten nejdražší více cca 2 250 korun (20 000 run).

A pak jsou tu také draci. Bez těch se neobejdete. Nejdůležitější je Bezzubka. Na rozdíl od ostatních draků, kteří těží suroviny, Bezzubka dovede hledat dračí vejce. Ne vždy se jí to sice povede, občas místo toho přinese dřevo, ryby nebo prémiové platidlo runy, ale čas od času se poštěstí a doručí vám vejce.

Dragons Rise of Berk

Dragons Rise of Berk

Zanedlouho máte ve vesnici hromadu létajících monster, která krmíte a trénujete v aréně a tím zvyšujete jejich úroveň. Díky tomu jsou schopna rychleji získávat materiály.

Je poměrně chytlavé pátrat po nových druzích draků a vylepšovat je. Navíc několikrát jsme se přistihli, jak sledujeme dění ve vesnici, kdy se mezi roztomilými domky procházejí Vikingové, zatímco jim nad hlavami poletují draci. Berk pulzuje životem. Péče o něj vás bude zpočátku bavit, i když budete provádět jen omezené množství činností.

Fotogalerie

Prvních pár desítek minut vás bude hra přesvědčovat o tom, že se obejdete bez investování peněz. Jak jsme zmínili, prémiovou měnou jsou runy. Ty slouží k urychlování různých aktivit nebo nákupu dodatečného dřeva/ryb.

Nejdříve to vypadá, že nic z toho není potřeba. Jenže v momentě, kdy tomu uvěříte, dojde k tomu, že se rapidně navýší doba nutná například pro vylepšení staveb. V jednu chvíli vše trvá pár minut a za okamžik už jsou to hodiny.

Čekání si můžete zkrátit plněním vedlejších misí. Ty jsou vcelku rozmanité, ovšem někdy jsou koncipovány zvláštně. Například se po vás chce, abyste utratili 300 ryb a odměnou za to je 200 ryb.

Nejsilnější stránkou Dragons: Rise of Berk jsou vizuály, příjemná hudba a péče o draky. Jinak je to jen další standardní strategie, která je bez mikroplateb hodně zdlouhavá. Baví to ještě někoho?

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 134 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz