Kdo čeká od Batman Arkham Origins něco víc než akci, bude zklamaný

aktualizováno 
Zatímco majitelé přístrojů se systémem iOS si hru mohli užít už v říjnu minulého roku, verze pro Android se objevila až nyní. Vyplatilo se čekání?
60

Batman Arkham Origins

Platforma: Android, iOS

  • Nutnost taktizovat
  • Dostatek vylepšení
  • Grafika
  • Některé typy protivníků se příliš často opakují
  • Náplň by mohla být o něco variabilnější

Batman Arkham Origins | foto: Bonusweb.cz

Nikdo asi nepředpokládá, že mobilní verze Batman Arkham Origins bude obsahově stejně hutná jako původní hra pro „velké konzole“ a PC. Samozřejmě není, je notně osekaná.

Zbyla vlastně jen akce. Žádná detektivní práce a podobné laskominy, Batman Arkham Origins je čistokrevná mlátička. V misích se proti vám postaví několik protivníků a vy je musíte seřezat jako žito.

Za co se platí

Free 2 play

Hru si stáhnete zadarmo a klidně se obejdete bez mikroplateb. Bude to sice o něco zdlouhavější a kvůli ukazateli energie, který se vybijí při vstupu do každé mise, budete nuceni občas čekat, ale není to nijak drastické. Ve hře jsou dvě platidla, a to stříbrné dolary a prémiové WayTech body. Obojí získáváte za úspěchy v úrovních. Dolary se hromadí vcelku rychle, WayTech body jsou mnohem vzácnější.

Právě WayTech body slouží k doplnění energie nutné pro vstup do misí, kdy ukazatel je možné dobít za jeden bod. Jinak vám obě měny zajistí nová vylepšení pro Batmana nebo třeba další obleky. Ceny vylepšení jsou různé (obvykle máte na výběr, jestli chcete investovat stříbrné dolary, nebo WayTech body). Může to být například 2 500 stříbrných dolarů/2 WayTech body, ale později i mnohem více.

Dále lze pořídit dočasné „boosty“, které stojí 1 - 2 WayTech body. Pokud jde o obleky, tak některé jsou ceněny na 50 000 stříbrných dolarů/45 WayTech bodů, jiné na 205 000 stříbrných dolarů/145 WayTech bodů. Nejlevnější balíček stříbrných dolarů jich obsahuje 15 000 a stojí necelých 41 korun, nejhutnější jich má 1 100 000 a je za 2 040 korun. Nejmenší počet WayTech bodů, který lze pořídit, je 15 za cenu zhruba 41 korun, za 1 100 WayTech bodů se vám z účtu strhne 2 040 korun.

To může být pro mnohé zklamání, protože Batman není jen bijec, ale i vysoce inteligentní osoba, která se nespoléhá pouze na své pěsti. V této hře ovšem ano. Ale pokud to překousnete, užijete si vcelku povedenou mlátičku.

Fotogalerie

Ta sice není kvalitativně na míle vzdálená konkurenčním titulům, ale v žánru určitě patří k tomu lepšímu. Vděčí za to i tomu, že Batman má několik bojových stylů, kdy každý nabízí jiné základní i speciální údery.

Ke slovu tak přichází i poctivá porce taktizování, nejen bezduché ťukání na obrazovku. Ale i na něj dojde. Při ťuknutí na nepřítele Batman zaútočí, při současném použití dvou prstů se brání.

Důležité je načasování. Je nezbytné pozorně sledovat počínání soupeře a bránit se/útočit ve správnou chvíli. Když budete šikovní, klidně zvládnete protivníka zarazit i v momentě, kdy se napřahuje k další ráně.

Ceníme si i toho, že tvůrci chtěli předejít stereotypu, takže jsou souboje prošpikovány různými minihrami, kdy je nutné provádět určité pohyby (tažení prstem po obrazovce, ťukání na předem určená místa), abyste zvýšili účinnost úderů nebo bloku. Speciálně si pak podobné hrátky užijete během soubojů s ikonickými protivníky, jako je Bane.

V případě, že se vám daří, jste odměněni zkušenostmi, stříbrnými dolary, WayTech body a unikátními předměty. Všechny slouží hlavně k vylepšování Batmanových schopností. Ať už je řeč o základních vlastnostech, jako jsou obrana a útok, nebo třeba o speciálních úderech.

Zaujme povedená grafika, postavy jsou detailní a dobře rozpohybované. Dobře vypadají i různé efekty, jako útok hejna netopýrů a podobně.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz