Hra podle filmu Zloba - Královna černé magie je příjemné osvěžení

aktualizováno 
Stejně jako většina velkých filmových projektů, i Zloba – Královna temné magie dostala svou herní podobu. Tentokrát ve formě klasického logického projektu zabaleného do pěkného grafického kabátku. Nic převratného ovšem neočekávejte.
60

Maleficent Free Fall

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

  • Grafické pojetí
  • Maleficent po vašem boku
  • Příliš intenzivní zvuky
  • Oproti Frozen Free Fall minimum novinek

Maleficent Free Fall | foto: Bonusweb.cz

Jestliže vám něco říkají hry jako Bejeweled, Candy Crush Saga nebo Frozen Free Fall (pochází z dílny studia Disney stejně jako recenzovaný projekt), budete s Maleficent Free Fall ve svém živlu. Pokud ne, tak nevadí, nutné je vědět jen to, že na herní ploše je třeba vertikálně či horizontálně spojit nejméně tři totožné krystaly.

Není to nic, co by se už tisíckrát předtím neobjevilo, ale Maleficent přichází s pár přídavky, které hraní obohatí. Především je to společník v podobě ústřední filmové postavy.

Maleficent Free Fall

Maleficent Free Fall

Ta stojí poblíž herní plochy a reaguje na vaše počínání, ale není tu jen pro okrasu. Pokud máte dostatek magické energie (dostanete ji za úspěšné dokončení úrovní), můžete využít její speciální schopnosti.

Maleficent je těžká hra, takže pomoc přijde vhod. Cílem jednotlivých misí je obvykle nutnost „rozsvítit“ celou herní plochu nebo odstranit řetězy, a to s předem stanoveným počtem tahů.

Obojího docílíte kombinováním stejných krystalů. A určitě oceníte možnost požádat společníka o pár tahů navíc nebo zničení konkrétního symbolu.

Fotogalerie

Dost často vám pomohou i speciální symboly, které se objevují na ploše. Ty jsou schopny zničit veškeré krystaly jednoho druhu, případně všechny krystaly kolem daného symbolu.

Ale i tak se vám čas od času stane, že úroveň nezvládnete. Nevadí, misi si prostě zopakujete. Ovšem kdykoliv nějakou nedokončíte, přijdete o jeden život. Ty přibývají automaticky po několika desítkách minut, nebo to můžete urychlit jejich zakoupením za reálné peníze. Ale není to nezbytné. Alespoň v počátečních kapitolách, později už asi budete muset občas čekat, než se vám doplní životy.

Projekt vypadá velmi dobře. Pečlivě zpracované je okolí i Maleficent a její reakce na vaše počínání pobaví. Hudební doprovod je příjemný, nevtíravý, ale zvukové efekty jsou naopak docela intenzivní a po chvíli jsme museli hru ztišit, protože nám zvuky začaly lézt na nervy.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz