Fanoušci Pána prstenů, této hře se vyhněte velkým obloukem

aktualizováno 
Za tuto hru by si tvůrci zasloužili vyhostit do Mordoru. Mobilní výlet do Středozemě se totiž vůbec nepovedl.
35

Lord of the Rings: Legends

Platforma: iOS, Android

  • Zvuky
  • Kreslené obrázky hrdinů
  • Titul „padá“ a „zamrzává“
  • Herní mechanismy postrádají hloubku

Lord of the Rings: Legends | foto: Bonusweb.cz

Majitelé PC a konzolí jistě potěšila nedávno vydaná povedená hra Middle-Earth: Shadow of Mordor, ale do Středozemě mohou zamířit i majitelé tabletů a chytrých telefonů. Ovšem výlet to nebude zrovna zábavný.

Lord of the Rings: Legends je další případ toho, kdy se sází jen na známé jméno. Ničím jiným tento titul neosloví. Nabízí velmi jednoduché herní mechanismy a pouze dva módy: kampaň a arénu.

Za co se platí

Free 2 play

Stažení není zpoplatněno. Během hraní narazíte na několik různých měn. Běžně dostupné jsou mince, které poslouží hlavně k platbě za vylepšování hrdinů. Dále tu máme „vyvolávací kameny“, za které získáte nové postavy. I vyvolávací kameny získáte během hraní.

Abyste se mohli vydávat do misí, je nutné mít dostatek Staminy. Ta se sice dobíjí rychle, ale také se rychle vyčerpává. Kdykoliv e vaše postavy automaticky zastaví v misi, přijdete o část energie. Kromě toho potřebujete ještě jiný druh energie, bez které se nemůžete utkat se strážci úrovní. I ta se doplňuje samovolně, ale také se rychle vyčerpává. Oba druhy energie (stejně jako unikátní typy hrdinů známých z knih/filmů) pořizujete hlavně za kov Mihtril. Jedinou možností, jak ho získat, je nákup za skutečné peníze.

Ceny jsou od cca 125 korun za 250 kusů, až po zhruba 2 500 korun za 7 000 kusů. Dobití energií stojí pár desítek jednotek Mithrilu, ale například balíček deseti (plus jeden zdarma) speciálních hrdinů pořídíte za 2 100 jednotek.

Jestli se rozhodnete pro první možnost, tak si nejprve sestavíte tým složený z různých hrdinů a pak se vydáte do vybrané oblasti. Ty jsou rozděleny do několika misí, které probíhají následovně: kliknete na tlačítko „Explore“, což znamená, že vaše grupa jde pár vteřin samovolně kupředu, pak se zastaví, automaticky sebere zkušenosti, zlaťáky a další předměty. A to se opakuje neustále dokola. Případně se objeví nepřítel a dojde k souboji.

Fotogalerie

Během něj se proti sobě postaví vaši dobrodruhové a protivník (všichni v podobě nehybných figurek) a za moment vyskočí nápis informující o výhře, či prohře. Pokud by vás pohled na statické postavičky nudil, stačí ťuknout na ikonku a rovnou se dozvíte výsledek.

Úspěchy v bitvě tak můžete ovlivnit pouze vhodným nakombinováním postav. Určité týmy automaticky používají unikátní údery. Hrdinové se dají také vylepšovat, a to slučováním postav. Klasický princip, který používá početná konkurence, navíc v lepším provedení.

Hra nenabízí nic, co by zrovna chytilo a nepustilo. Jednotlivé činnosti jsou příliš povrchní, postrádají větší hloubku. Situaci příliš nepomůže ani Aréna, ve které bojujete s živými protivníky. Opět jen sestavíte tým a boj probíhá automaticky, akorát s tím, že proti vám hra často staví rivaly, kteří vás bez mrknutí oka porazí. Jste tak nuceni vracet se do již prošlých úrovní a sbírat zkušenosti a nové postavy.

Jediné větší pozitivum je ucházející zvuková stránka. Grafika je slušná, ale není to nic, co by bralo dech. Zaujmou jen obrázky znázorňující hrdiny.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

35 %

Čtenáři

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 118 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

8 eko vychytávek, které šetří přírodu i vaše peníze
8 eko vychytávek, které šetří přírodu i vaše peníze

Pojďme ke Dni Země začít s malou změnou, co má ale velké důsledky. Vyberte si pár tipů, které vás osloví nejvíce a jsou pro vás nejsnazší. I maličkostmi ušetříte přírodu, peníze a vlastní čas.

Najdete na iDNES.cz