Strategie The Tribez & Castlez je hezká, vtipná, ale herně nedotažená

aktualizováno 
I přes občasnou jednotvárnost a silnou snahu vytáhnout z hráčů peníze se u The Tribez & Castlez dá strávit pár zábavných chvilek. Stahujte zdarma na iOS a Android.
60

The Tribez & Castles

Platforma: Android, iOS

  • Velice pěkná grafika
  • Humor
  • Bez mikroplateb nutná trpělivost
  • Úkoly se příliš brzy opakují

The Tribez & Castlez | foto: Bonusweb.cz

The Tribez & Castlez spadá do žánru budovatelských/farmářských strategií. Vaším úkolem je pečovat o fantasy království. Začínáte s pár domky, ale postupem času se z vašeho sídla stává majestátní město.

Docílíte tím standardními postupy: máte k dispozici poddané, kteří za vás vykonávají jednotlivé činnosti. Abyste jich měli dostatečné množství, je nutné vystavět chatrče. Tím navýšíte počet obyvatel města, ti pak za jídlo provádějí různé činnosti, od těžby dřeva přes stavbu budov až po pečení pochutin.

The Tribez & Castlez

The Tribez & Castlez

Každá z aktivit žádá nejen pracovní síly, ale také nějaký čas. Zpočátku jsou to pouhé minuty, ale čím dále ve hře budete, tím delší časový úsek si dané úkony vyžádají. A mluvíme tu o hodinách a hodinách.

Pokud tipujete, že existuje cesta, jak věci urychlit, tak máte pravdu. Samozřejmě to jde, ale je nutné zaplatit za to krystaly. Ty jsou odměnou za plnění různých úkolů, ale jak to tak bývá, tak vám stejně brzy dojdou a budete motivováni k jejich nakoupení za reálnou měnu. A bez krystalů se připravte na hodně dlouhé čekání.

Fotogalerie

Otravné je i to, že se velmi brzy začnou jednotlivé úkoly opakovat. Jistě, jsou jich desítky, takže nemohou být všechny originální, ale abychom v rozmezí pár minut po sobě museli dvakrát stavět pekárnu, to není moc smysluplné.

Po určité době také docela omrzí hromada činností, které jsou nutné pro chod města. Hráč se dostane do začarovaného kruhu, kdy opakuje to samé neustále dokola.

Nechápejte nás špatně, ano, jde o variaci na budovatelskou strategii, ale také je člověku neustále naznačováno, že ve světě The Tribez & Castlez se dá dělat mnohem více (například válčit nebo hledat artefakty), ovšem jen málokdy k tomu máte šanci. Abyste se dostali dál ve hře, musíte splnit hromadu rutinních úkonů, které bez krystalů zaberou spoustu času.

Náladu částečně spraví poutavá grafická stránka a milý humor. Herní mechanismy by ale zasloužily trošku vybalancovat. Výsledkem je bohužel hra s nablýskaným obalem, ale fádním vnitřkem.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz