Strategie bez originálnějšího prvku se inspiruje u úspěšných animáků

aktualizováno 
Hra, která sice nenabízí nic nového pod sluncem, ale i tak jde o slušnou adaptaci série animovaných filmů.
55

Ice Age Village

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

  • Obrazové zpracování
  • Staří známí z filmů
  • Ocenili bychom nějaký originálnější prvek
  • Technické problémy

Doba ledová si v kinech vede skvěle, a tak nikoho nezaskočí, že se objevilo i několik her. Jednou z nich je budovatelská strategie Ice Age Village.

Ta využívá už mnohokrát viděné postupy. Jednoduše budujete svou vesnici, kde stavíte především příbytky pro různé tvory. Jelikož je titul určený hlavně pro děti, často se po vás chce, abyste dali dohromady celé rodiny (dva dospělé a dvě mláďata), aby bylo jasné, že rodina je základ.

Za co se platí

Free 2 play

Stejně jako spousta kolegů z žánru, i Ice Age Village nabízí systém mikrotransakcí. Ve hře jsou dva typy měny, zlaťák y a žaludy. Zlaťáky získáváte rychle (z doupat chovaných zvířat, při přechodu na nový level nebo se jen tak objevují na herní ploše), s žaludy je to horší, občas nějaký dostanete, ale je jich málo.

Mince poslouží k nákupu nových tvorů, budov nebo dekorací (ceny se pohybují od pár desítek mincí až po tisíce), žaludy urychlují různé činnosti (obvykle zaplatíte několik málo žaludů). Zlaťáky jsou nabízeny za cenu od cca 38 korun (30 000 zlaťáků) do 1 982 korun (2 100 000 mincí). Žaludy jsou ve stejném cenovém rozmezí, tedy od 38 korun (30 žaludů) do 1 982 korun (2 100 žaludů). Za pořízení jakéhokoliv balíčku by se vám měly přestat zobrazovat reklamy. Nakoupení především žaludů vám sice spoustu aktivit zrychlí, ale vysloveně tlačeni do toho nejste, čekání není tak otravné, jak jsme se zprvu obávali. I bez investice peněz je titul relativně svižný.

S ohledem na cílovou skupinu jsou jednotlivé úkoly jednoduché. Máme tu standardní mise jako postav útočiště pro to či to zvíře, zakup některou z dekorací nebo získej určité množství mincí.

Fotogalerie

Abyste se brzy nezačali nudit, jsou do projektu implementovány minihry. Například pokud chcete, aby se vám vyklubalo mládě, musíte třít vejce (neberte to dvojsmyslně) a najdete tu i variaci na oblíbeného Fruit Ninju, tentokrát s veverkou Scrat.

Není jedinou postavu ze stříbrného plátna, na kterou tu narazíte. Po vaší vesnici se pohybují Manny, Sid nebo Diego a zadávají vám úkoly.

Dětem se určitě zalíbí pěkné grafické zpracování. A je pravdou, že postupem času, až si vybudujete větší vesnici, žije si svým vlastním životem a je se na co koukat.  

Mimochodem, chovaná zvířata neslouží jen pro okrasu, jejich doupata generují zlaté mince, které se vám budou hodit na nákup dalších tvorů nebo třeba dekorací. V obchodě toho najdete spoustu.

Je ale škoda, že vývojářské studio Gameloft si dalo záležet na vizuální podobě, ale zvukové už tolik pozornosti nevěnovalo. Většina dialogů je jen v textové podobě a hudba není příliš výrazná.

Ice Age Village neopomíná ani zapojení sociálních sítí, konkrétně Facebooku, takže je dovoleno navštěvovat vesnice svých přátel z Facebooku a také jim trochu pomoci.

Pokárat ale musíme tvůrce za to, že po poslední aktualizaci se nám sice podařilo hru spustit, ale během načítání neustále vypadávala. Takže nám nezbylo nic jiného, než titul odinstalovat a opět nainstalovat.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz