Mobilní strategie Shadow Kings je v češtině, ničím jiným nezaujme

aktualizováno 
Nová strategie má pro české hráče jednu výhodu, je dostupná v našem rodném jazyce. To je ale jediné větší pozitivum.
40

Shadow Kings

Platforma: Android, iOS

  • Titul je i v češtině
  • Prvních pár hodin je zábavných
  • Technické problémy a podprůměrná grafika
  • Neuvidíte bitvy

Jinak jde totiž o naprosto běžný pásový produkt, kterých jsou desítky a desítky. Titul je zasazen do fantasy světa, kde se vyskytují trpaslíci, elfové i orkové. Vy jste pasováni do role vůdce města a musíte dohlédnout na to, aby prosperovalo.

Za se platí

Free 2 play

Shadow Kings si stáhnete zadarmo a zpočátku můžete hrát bez investování jakékoliv částky. Postupem času ale budou jednotlivé činnosti delší a delší a k urychlení poslouží prémiové diamanty. Ty se dají pořídit od Kč 19,5 za 1 000 krystalů, ale také za Kč 1 249,-- za 87 500 krystalů. Ceny činností se liší, některé stojí dva diamanty, jiné 20. Za diamanty pořídíte i určité stavby, třeba městský příkop stojí 25 900 diamantů (ano, čtete správně). Ale jen málo budov je možné zakoupit jen za diamanty a ceny jsou obvykle nižší, pohybují se pod hranicí 3 tisíc diamantů. Naopak pouze za prémiovou měnu si koupíte lektvary zvyšující produkci surovin. Musíme ovšem poznamenat, že Shadow Kings vás nenutí do nakupování tak silně, jako mnoho jiných konkurenčních titulů.

K tomu je nutné zajistit dostatek surovin, jako je kámen, dřevo nebo jídlo, stavět nové budovy, vylepšovat ty, které už máte, a starat se o bezpečí. Nakupujete vojáky a rozmisťujete je do obranných staveb, aby nebylo snadné dobýt vaše sídlo.  

Lze útočit jak na počítačem ovládané tábory nepřítele, tak na města jiných hráčů. Případně na to můžete jít z druhé strany a vstupovat do existujících aliancí. Nebo si vytvořit vlastní.

Fotogalerie

Paradoxně, přestože bitvy jsou docela podstatnou součástí Shadow Kings, jejich průběh neuvidíte. Zvolíte si cíl svého útoku, rozhodnete se, které vojáky a válečné stroje do boje pošlete a pak už jen pár vteřin vyčkáváte, než vyskočí tabulka oznamující, jak to dopadlo.

U podobného typu her je běžné, že samotný průběh válečných konfliktů příliš neovlivňujete, jen sledujete, jak vaši svěřenci bojují s rivaly. Ale Shadow Kings vás ochudí i o to.

Co se týče samotné péče o město, je tu slušné množství činností i staveb, takže prvních pár hodin vám nepřijde, že děláte neustále to samé dokola. A dokonce se zdá, že není ani nutné nakupovat prémiové diamanty, které urychlují činnosti.

Ovšem pokud u titulu vydržíte déle, úkoly začnou být jednotvárné a prémiová měna je stále potřebnější a potřebnější. Dá se to zvládnout i bez ní, ale očekávatelně je spousta aktivit docela zdlouhavá.

Zklamáním pro nás bylo grafické zpracování. Pokud si dění nepřiblížíte, tak to není tak hrozné, ale jestliže ano, postavičky a budovy vypadají dost nevzhledně. Hudba je naopak příjemná. Texty v češtině potěší.

Dalším nemilým překvapením bylo, že často vyskakovala hláška o nemožnosti připojení se k serveru, přestože jsme byli on-line.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

40 %

Čtenáři

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz