Mobilní strategie Shadow Kings je v češtině, ničím jiným nezaujme

aktualizováno 
Nová strategie má pro české hráče jednu výhodu, je dostupná v našem rodném jazyce. To je ale jediné větší pozitivum.
40

Shadow Kings

Platforma: Android, iOS

  • Titul je i v češtině
  • Prvních pár hodin je zábavných
  • Technické problémy a podprůměrná grafika
  • Neuvidíte bitvy

Jinak jde totiž o naprosto běžný pásový produkt, kterých jsou desítky a desítky. Titul je zasazen do fantasy světa, kde se vyskytují trpaslíci, elfové i orkové. Vy jste pasováni do role vůdce města a musíte dohlédnout na to, aby prosperovalo.

Za se platí

Free 2 play

Shadow Kings si stáhnete zadarmo a zpočátku můžete hrát bez investování jakékoliv částky. Postupem času ale budou jednotlivé činnosti delší a delší a k urychlení poslouží prémiové diamanty. Ty se dají pořídit od Kč 19,5 za 1 000 krystalů, ale také za Kč 1 249,-- za 87 500 krystalů. Ceny činností se liší, některé stojí dva diamanty, jiné 20. Za diamanty pořídíte i určité stavby, třeba městský příkop stojí 25 900 diamantů (ano, čtete správně). Ale jen málo budov je možné zakoupit jen za diamanty a ceny jsou obvykle nižší, pohybují se pod hranicí 3 tisíc diamantů. Naopak pouze za prémiovou měnu si koupíte lektvary zvyšující produkci surovin. Musíme ovšem poznamenat, že Shadow Kings vás nenutí do nakupování tak silně, jako mnoho jiných konkurenčních titulů.

K tomu je nutné zajistit dostatek surovin, jako je kámen, dřevo nebo jídlo, stavět nové budovy, vylepšovat ty, které už máte, a starat se o bezpečí. Nakupujete vojáky a rozmisťujete je do obranných staveb, aby nebylo snadné dobýt vaše sídlo.  

Lze útočit jak na počítačem ovládané tábory nepřítele, tak na města jiných hráčů. Případně na to můžete jít z druhé strany a vstupovat do existujících aliancí. Nebo si vytvořit vlastní.

Fotogalerie

Paradoxně, přestože bitvy jsou docela podstatnou součástí Shadow Kings, jejich průběh neuvidíte. Zvolíte si cíl svého útoku, rozhodnete se, které vojáky a válečné stroje do boje pošlete a pak už jen pár vteřin vyčkáváte, než vyskočí tabulka oznamující, jak to dopadlo.

U podobného typu her je běžné, že samotný průběh válečných konfliktů příliš neovlivňujete, jen sledujete, jak vaši svěřenci bojují s rivaly. Ale Shadow Kings vás ochudí i o to.

Co se týče samotné péče o město, je tu slušné množství činností i staveb, takže prvních pár hodin vám nepřijde, že děláte neustále to samé dokola. A dokonce se zdá, že není ani nutné nakupovat prémiové diamanty, které urychlují činnosti.

Ovšem pokud u titulu vydržíte déle, úkoly začnou být jednotvárné a prémiová měna je stále potřebnější a potřebnější. Dá se to zvládnout i bez ní, ale očekávatelně je spousta aktivit docela zdlouhavá.

Zklamáním pro nás bylo grafické zpracování. Pokud si dění nepřiblížíte, tak to není tak hrozné, ale jestliže ano, postavičky a budovy vypadají dost nevzhledně. Hudba je naopak příjemná. Texty v češtině potěší.

Dalším nemilým překvapením bylo, že často vyskakovala hláška o nemožnosti připojení se k serveru, přestože jsme byli on-line.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

40 %

Čtenáři

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Najdete na iDNES.cz