Na Summoners War se hezky kouká, ale ničím nepřekvapí

aktualizováno 
Svět, který nabízí akční hra na hrdiny Summoners War Sky Arena je obrazově propracovaný, plný roztodivných monster a herních mechanismů postrádajících invenci.
60

Summoners War Sky Arena

Platforma: Android, iOS

  • Působivá grafika
  • Zhruba 400 monster
  • Malý důraz na taktiku
  • Brzy stereotypní

Summoners War Sky Arena | foto: Bonusweb.cz

Summoners War: Sky Arena se rozhodně nesnaží přijít s něčím originálním. Jde o akční hru na hrdiny s prvky sběratelských titulů. Hromadíte svitky a s jejich pomocí vyvoláváte různá monstra, kterých je asi 400.  

Summoners War Sky Arena

Summoners War Sky Arena

Bojovníci mají odlišný vzhled, vlastnosti a zastupují určitý element. Nic, co bychom už neviděli. Monstra se vylepšují, a to několika způsoby. Získávají zkušenosti v boji, rozdělujete jim runy, které vypadávají z nepřátel, nebo válečníky doslova slučujete.

Dá se docela slušně experimentovat a má to své kouzlo. I když je pravda, že zpočátku získáváte velmi omezené množství svitků. A nebylo by od věci, aby válečníci měli více schopností. Často mají jeden základní a jeden speciální útok. A někteří ani to ne.

Pokud k tomu připočteme fakt, že v boji nemáte k dispozici předměty, tak jsou možnosti taktizování během bitev dost limitované. Obvykle se tak vaše aktivita omezuje jen na ťukání na protivníka, na kterého chcete zaútočit. A to není zrovna výzva pro milovníky strategického myšlení.

Fotogalerie

Vaší základnou je město v oblacích, kde najdete různé budovy. Některé vás ochrání před živými rivaly, jiné slouží k vyvolávání nebo vylepšování monster, případně hromadí manu, která je jedním z platidel.

Dalším jsou červené krystaly. Za ty získáte lepší bojovníky. Rudých krystalů je omezené množství. Můžete si je nakoupit, ale dá se obejít i bez nich.

Kromě standardních misí, ve kterých je nutné porazit několik vln nepřátel a probojovat se ke strážci úrovně, je k dispozici i aréna. Tady bojujete s jinými hráči. Nemusíte s nimi ale jen soupeřit, klidně se spřátelte nebo se rovnou přidejte k nějaké guildě, což s sebou nese různé výhody.

Summoners War hodně sází na to, že hráče „zaháčkuje“ vizuální stránkou a je pravda, že ta je povedená. Prostředí, postavy i efekty vypadají dobře.

Největší slabinou titulu je až příliš zjednodušená akce. Existuje mnoho konkurenčních projektů (například Brave Frontier), které jsou o něco více zaměřené na taktiku. A přestože často nemají tak působivou grafiku, nabídnou lepší zážitek.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 111 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz