Na Summoners War se hezky kouká, ale ničím nepřekvapí

aktualizováno 
Svět, který nabízí akční hra na hrdiny Summoners War Sky Arena je obrazově propracovaný, plný roztodivných monster a herních mechanismů postrádajících invenci.
60

Summoners War Sky Arena

Platforma: Android, iOS

  • Působivá grafika
  • Zhruba 400 monster
  • Malý důraz na taktiku
  • Brzy stereotypní

Summoners War Sky Arena | foto: Bonusweb.cz

Summoners War: Sky Arena se rozhodně nesnaží přijít s něčím originálním. Jde o akční hru na hrdiny s prvky sběratelských titulů. Hromadíte svitky a s jejich pomocí vyvoláváte různá monstra, kterých je asi 400.  

Summoners War Sky Arena

Summoners War Sky Arena

Bojovníci mají odlišný vzhled, vlastnosti a zastupují určitý element. Nic, co bychom už neviděli. Monstra se vylepšují, a to několika způsoby. Získávají zkušenosti v boji, rozdělujete jim runy, které vypadávají z nepřátel, nebo válečníky doslova slučujete.

Dá se docela slušně experimentovat a má to své kouzlo. I když je pravda, že zpočátku získáváte velmi omezené množství svitků. A nebylo by od věci, aby válečníci měli více schopností. Často mají jeden základní a jeden speciální útok. A někteří ani to ne.

Pokud k tomu připočteme fakt, že v boji nemáte k dispozici předměty, tak jsou možnosti taktizování během bitev dost limitované. Obvykle se tak vaše aktivita omezuje jen na ťukání na protivníka, na kterého chcete zaútočit. A to není zrovna výzva pro milovníky strategického myšlení.

Fotogalerie

Vaší základnou je město v oblacích, kde najdete různé budovy. Některé vás ochrání před živými rivaly, jiné slouží k vyvolávání nebo vylepšování monster, případně hromadí manu, která je jedním z platidel.

Dalším jsou červené krystaly. Za ty získáte lepší bojovníky. Rudých krystalů je omezené množství. Můžete si je nakoupit, ale dá se obejít i bez nich.

Kromě standardních misí, ve kterých je nutné porazit několik vln nepřátel a probojovat se ke strážci úrovně, je k dispozici i aréna. Tady bojujete s jinými hráči. Nemusíte s nimi ale jen soupeřit, klidně se spřátelte nebo se rovnou přidejte k nějaké guildě, což s sebou nese různé výhody.

Summoners War hodně sází na to, že hráče „zaháčkuje“ vizuální stránkou a je pravda, že ta je povedená. Prostředí, postavy i efekty vypadají dobře.

Největší slabinou titulu je až příliš zjednodušená akce. Existuje mnoho konkurenčních projektů (například Brave Frontier), které jsou o něco více zaměřené na taktiku. A přestože často nemají tak působivou grafiku, nabídnou lepší zážitek.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 111 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz