Hra na motivy filmu Labyrint: Útěk je napínavá i frustrující

aktualizováno 
Na první pohled vypadá The Maze Runner jako klasický „endless runner“, ale skrývá pár překvapení.
60

The Maze Runner

Platforma: Android, iOS

  • Interaktivní prostředí
  • Grafika
  • Ne úplně ideální ovládání
  • Místy dost frustrující

Ano, stále v něm jde o běhání. Ale tentokrát není cílem zdolat co největší vzdálenost. Hra je rozdělena do etap a každá obsahuje několik úrovní. V nich najdete čtyři části nápovědy. Pokud je posbíráte všechny, uvolní se další lokace.

Za co se platí

Free 2 play

The Maze Runner si stáhnete zdarma a bez peněz ho můžete v klidu hrát. Je pravda, že pár diamantů se vždy hodí, abyste nemuseli mise opakovat od začátku. Ale mluvíme tu o několika málo drahých kamenech, které se dají sebrat v misích, není nutné je nakupovat. Ceny se pohybují od 113 korun za 250 drahokamů po 330 korun za 1 000 drahokamů. Jestli budete chtít novou postavu, tak jedna je k dispozici za 50 tisíc zlatých mincí (10 tisíc jich pořídíte za 66 korun, 250 tisíc jich stojí 679 korun) a zbývající tři získáte rovnou za skutečné peníze, a to za zhruba 87 korun za jednu.

Mise jsou navíc omezeny časem. Jestli nezvládnete doběhnout na konec v daném limitu, zavřou se dveře a musíte začít znovu.

Zní to docela rázně, ale titul není zase tak přísný. Například pokud se vám během prvního proběhnutí nepodaří sebrat všechny nápovědy, tak nevadí. Zůstanou vám ty, které už máte. Při dalším zdolávání úrovně už stačí získat jen chybějící.

Fotogalerie

Je dobře, že jsou připraveny určité úlevy, protože The Maze Runner není vůbec snadný. Design úrovní je zajímavý, prostředí se často nečekaně mění, bortí se sloupy, objevují se nové cesty a dějí se další podobné věci. To sice vypadá dobře, ale také díky tomu často do něčeho narazíte.

Pokud se to stane, máte dvě možnosti. Buďto použít prémiovou měnu, což jsou diamanty, a začít od místa, kde jste se zasekli, nebo si misi zopakovat.

Naštěstí netrvají moc dlouho, obvykle je to kolem minuty až dvou, ale některé pasáže jsou opravdu natolik náročné, že by nebylo úplně od věci, aby se čas od času hra uložila i přímo v úrovních. Několik míst je dost frustrujících a docela naštve, když se je konečně podaří zdolat a pak se člověk zasekne kousek za nimi a musí si je zopakovat.

The Maze Runner

The Maze Runner

The Maze Runner obsahuje i hodně jednoduchý systém vylepšování. Nasbírané mince je dovoleno investovat do větší rychlosti nebo více času na zdolání misí.

Velmi slušně je na tom hra vizuálně. A je docela překvapením, že se neodehrává jen v uzavřených koridorech, ale i na větších prostranstvích. Ne že byste po nich měli možnost běhat podle libosti, ale aspoň se necítíte stísněně.

Ale určitě bychom ještě doladili ovládání, občas není dostatečně citlivé. Obvykle to nevadí, ale v místech, kde je několik náročnějších překážek těsně za sebou, už pocítíte, že reakce herní postavy nejsou úplně doladěné.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz