Projekt, na který Disney spoléhá: strategie z prostředí Hvězdných válek

aktualizováno 
Asi miliontá variace na komerčně mimořádně úspěšnou strategii Clash of Clans láká hlavně na atraktivní prostředí Hvězdných válek.
65

Star Wars Commander

Platforma: Android, iOS

  • Universum Hvězdných válek
  • Hudba a grafika
  • Minimum originálních prvků
  • Očekávatelně nepříjemný platební model

Star Wars Commander | foto: Disney

Na počátku vás hra nechá vybrat, zda budete bojovat za stranu Impéria, nebo rebelů a poté začnete pečovat o svou základnu. Stavíte různé budovy, trénujete vojáky a sbíráte suroviny, které se samovolně generují.

Star Wars Commander

Star Wars Commander

Star Wars Commander

Star Wars Commander

Zatímco staveb je relativně slušné množství, v případě bojovníků už je výběr o něco slabší. To ovšem vynahradí možnost povolat do zbraně některého z klasických hrdinů, jako jsou třeba Han Solo, princezna Leia a další. Každý z nich je vhodný pro jinou situaci a je docela důležité vzít do bitvy toho pravého, jinak byste mohli mít problémy.

Hra, které Disney věří

Mobilní divize Disney ukončila dvě hry na motivy Hvězdných válek. Po jedenácti měsících končí úspěšná hříčka Tiny Death Star, po šesti měsících pak průměrná karetní hra Star Wars: Assault Team. Soustředit se naopak chce na právě recenzovaný projekt Star Wars Commander. Více o kauze čtěte na Bonuswebu zde.

Důvod? Star Wars Commander je jedna z mnoha variací hry Clash of Clans, jejíž autoři jsou schopni na svých třech hrách (Clash of Clans, Hay Day a Boom Beach) vydělat více než 5 milionů dolarů denně. Clash of Clans je přitom z trojlístku nejúspěšnější. Disney se tak snaží na úspěchu slavnějšího konkurenta přiživit a zkouší to s licencí Hvězdných válek.
- oz -

Titul je rozdělen do kampaní, které jsou poté složeny z několika misí. Nejsou jen akčního ražení, ale někdy musíme postavit nebo vylepšit určitou budovu. Ale typů úkolů není moc a brzy se opakují.

Fotogalerie

Podstatnou součástí dění je akce. Máte několik možností, jak se jí zúčastnit. Buďto si vyberete některý z úkolů v příběhové kampani, případně je dostupná sekundární kampaň, ve které útočíte na Impérium, nebo rebely, podle toho, za kterou stranu bojujete. Taktéž je dovoleno napadnout živého protihráče.

Nemusíte však být jen za agresory. Pokud rádi spolupracuje, jistě se rádi stanete členy některé z aliancí hráčů. To s sebou nese výhody, jako je například šance požádat je o poskytnutí vojáků.

Za co se platí

Free 2 play

Star Wars Commander nevybočuje z řady, pokud jde o herní mechanismy, ale ani v případě platebního modelu, který je stejně otravný jako u konkurence. Titul si stáhnete zdarma. Ve hře existuje několik platidel, kdy standardní měnou jsou kredity a jakási slitina. Za tyto dvě měny nakupujete vojáky, budovy a vylepšení.

Prémiovým platidlem jsou krystaly, které urychlují činnosti. Krystaly občas získáte během hraní, ale je jich málo. Dají se samozřejmě zakoupit. Za cca 108 korun jich dostanete 500, za necelých 433 korun jich je 2 500.

A musíme poznamenat, že jestli nebudete chtít čekat, tak jich budete potřebovat hodně. Například zrychlení stavby některých budov stojí 80 i více krystalů a nového stavitelského droida pořídíte za 500 krystalů. Hrát se dá bez krystalů, ale počítejte s tím, že to znamená čekání v řádu minut i hodin.

Star Wars Commander

Star Wars Commander

Průběh bitev příliš neovlivňujete, jen rozhodnete, kde válečníky vysadíte. Jinak už jen přivoláváte leteckou podporu, pokud ji zrovna máte v inventáři. Ocenili bychom možnost například rozhodovat o cíli útoku bojovníků, protože se často stává, že do nich pálí nepřítel a oni si z toho nedělají hlavu a dál ostřelují neškodnou budovu, aniž by se hodlali bránit.

Po herní stránce titul v podstatě ničím nevyniká. Jeho silnou zbraní je to, že se odehrává v universu Star Wars. Navštívíte tak z filmů známé planety, uvidíte klasické stroje, jako jsou Tie Fighter nebo A-Wing. To vše navíc je podpořeno slušnou grafickou a zvukovou stránkou sázející na klasické hudební motivy.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 188 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz