Strategie Cloud Raiders vás vezme do oblak plných pirátů

aktualizováno 
Vizuálně povedený projekt Cloud Raiders není vysloveně originální, ale bez ohledu na absenci více inovativních prvků stojí za zkoušku. I když je pravdou, že je výrazně zábavnější, pokud se rozhodnete investovat reálné peníze.
60

Cloud Raiders

Platforma: Android

  • Zajímavý svět
  • Grafika
  • Jen další klon Clash of Clans
  • Jen další klon Clash of Clans
  • Bez mikroplateb zdlouhavé
  • Občasné chování vojáků

Stáhnout z Google play

Herní mechanismy Cloud Raiders nejsou originální, fanoušci strategií jako Clash of Clans budou hned ve svém živlu. A proč ne, ne vždy je nutné přijít vysloveně revolučním prvkem. Cloud Raiders žádný takový nenabízí, ale je tu pár drobností, které mile překvapí.

Například je to zasazení do prostředí ostrovů plovoucích v oblacích. Tady proti sobě válčí pirátské skupinky. Hráč začíná jako šéf vesnice, kterou postupem času přetváří v (téměř) nedobytnou pevnost.

Fotogalerie

Požadavky na vás jsou standardní. Stavět budete různé budovy -  od kasáren až po objekty generující základní suroviny. Typů budov je dostatek, aby bylo z čeho vybírat. A jestliže si chcete zútulnit své doupě, tak jsou k dispozici i různé dekorace.

Každá legrace ale něco stojí. Základní materiály se generují automaticky, ale za chvíli zjistíte, že jich není mnoho. Plus stavba některých budov je zdlouhavá. V tu chvíli přicházejí na řadu diamanty, za které se dokupují suroviny a zrychlují některé činnosti.

Diamanty získáváte za plnění vedlejších úkolů a ve chvíli, kdy se vaše vesnice dostane na novou úroveň. Jak ale asi tušíte, tak za to je jen pár diamantů, pokud člověk touží po větším množství, měl by pomalu začít hledat kreditní kartu. Jestli se vám do toho nechce, tak se sice Cloud Raiders dají hrát i zdarma, ale je to výrazně zdlouhavější.

Cloud Raiders

Cloud Raiders

Podstatnou součástí vašich aktivit je akce. Buďto bráníte svou domovinu před rivaly ovládané umělou inteligencí i živými protivníky, nebo jste naopak útočníky vy. Vojáky přímo nekontrolujete. Oni se rozhodnou, na co či koho zaútočí. A někdy je poměrně překvapivé, jaké cíle si vybírají.

Příjemným prvkem je, že se čas od času objeví nějaký zajímavě zpracovaný boss, který vám dá více zabrat.

Cloud Raiders jsou standardní strategií, která vyniká hlavně zasazením do zajímavého světa oblačných pirátů. Jinak jde o dobře zvládnutou práci, která nabízí podobné klady a trpí podobnými nedostatky jako konkurenční tituly. Pořád je to ovšem jen jeden z mnoha klonů Clash of Clans.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 42 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz