Stavění mostů jako hra? Bridge Constructor pro mobily je skvělá zábava

  12:53aktualizováno  12:53
Má jednoduchá pravidla, ale obtížnost je výzvou. V Bridge Constructor budujete mosty.
80

Bridge Constructor

Platforma: Android, Android, iOS, Android, Windows Phone

  • Stavba mostů je zábavná
  • Docela náročné
  • Občas zlobí ovládání
  • Příliš strohý tutoriál

Neděste se, nemusíte mít inženýrský titul, abyste se mohli pustit do hry Bridge Constructor. Stavba mostů je samozřejmě extrémně zjednodušená.

V každé úrovni je nutné propojit dvě místa. Připraveno je několik materiálů, například dřevo, beton nebo lana, a je na vás, které použijete. Respektive omezuje vás ještě rozpočet. Každý materiál něco stojí a vy musíte přijít na to, jak postavit stabilní most a nepřekročit finanční limit.

Bridge Constructor

Bridge Constructor

Zda se vám podařilo vybudovat odolný most, otestujete s pomocí osobních vozidel. Pokud přes most přejedou a vaše dílo se nezřítí, pak jste danou misi zvládli. Jestliže ne, musíte to zkusit znovu. Situaci si můžete i udělat náročnější, stačí na most vyslat náklaďáky, které jsou samozřejmě těžší, a zvyšuje se tak riziko, že stavba nevydrží.

Bridge Constructor patří k těm obtížnějším hrám. Pokud si nebudete vědět rady, jsou k dispozici nápovědy, ale ty stojí mince. Těch je omezené množství a pokud vám dojdou, pak si je musíte koupit.

Fotogalerie

Hře by neuškodil propracovanější tutoriál. Dostane se vám pár rad, ale nejdou do hloubky. Naštěstí základní herní mechanismy nejsou až tak složité.

Vizuálně je na tom hra dobře, řítící se mosty (a že se budou bortit často) vypadají pěkně, zvukové efekty jsou příjemně nevtíravé, ale menší problém vyvstal v případě ovládání. Někdy není vůbec snadné trefit se do bodů, ze kterých se most staví, jsou poměrně malé. Občas se nám také nedařilo na první pokus zbavit již postavených částí. To je realizováno skrze dvojité ťuknutí na daný konstrukční prvek, ale někdy prostě ne a ne zmizet.

Chyby přesto rádi odpustíme. Bridge Constructor přichází s na první pohled nezajímavou náplní, kterou přetváří v zábavnou aktivitu. K dispozici je verze zdarma s první kapitolou, zbytek úrovní je zpoplatněn necelými padesáti korunami.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5302 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz