Stavění mostů jako hra? Bridge Constructor pro mobily je skvělá zábava

  12:53aktualizováno  12:53
Má jednoduchá pravidla, ale obtížnost je výzvou. V Bridge Constructor budujete mosty.
80

Bridge Constructor

Platforma: Android, Android, iOS, Android, Windows Phone

  • Stavba mostů je zábavná
  • Docela náročné
  • Občas zlobí ovládání
  • Příliš strohý tutoriál

Neděste se, nemusíte mít inženýrský titul, abyste se mohli pustit do hry Bridge Constructor. Stavba mostů je samozřejmě extrémně zjednodušená.

V každé úrovni je nutné propojit dvě místa. Připraveno je několik materiálů, například dřevo, beton nebo lana, a je na vás, které použijete. Respektive omezuje vás ještě rozpočet. Každý materiál něco stojí a vy musíte přijít na to, jak postavit stabilní most a nepřekročit finanční limit.

Bridge Constructor

Bridge Constructor

Zda se vám podařilo vybudovat odolný most, otestujete s pomocí osobních vozidel. Pokud přes most přejedou a vaše dílo se nezřítí, pak jste danou misi zvládli. Jestliže ne, musíte to zkusit znovu. Situaci si můžete i udělat náročnější, stačí na most vyslat náklaďáky, které jsou samozřejmě těžší, a zvyšuje se tak riziko, že stavba nevydrží.

Bridge Constructor patří k těm obtížnějším hrám. Pokud si nebudete vědět rady, jsou k dispozici nápovědy, ale ty stojí mince. Těch je omezené množství a pokud vám dojdou, pak si je musíte koupit.

Fotogalerie

Hře by neuškodil propracovanější tutoriál. Dostane se vám pár rad, ale nejdou do hloubky. Naštěstí základní herní mechanismy nejsou až tak složité.

Vizuálně je na tom hra dobře, řítící se mosty (a že se budou bortit často) vypadají pěkně, zvukové efekty jsou příjemně nevtíravé, ale menší problém vyvstal v případě ovládání. Někdy není vůbec snadné trefit se do bodů, ze kterých se most staví, jsou poměrně malé. Občas se nám také nedařilo na první pokus zbavit již postavených částí. To je realizováno skrze dvojité ťuknutí na daný konstrukční prvek, ale někdy prostě ne a ne zmizet.

Chyby přesto rádi odpustíme. Bridge Constructor přichází s na první pohled nezajímavou náplní, kterou přetváří v zábavnou aktivitu. K dispozici je verze zdarma s první kapitolou, zbytek úrovní je zpoplatněn necelými padesáti korunami.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5302 čtenářů

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz