Čechům logické hry jdou, BeamBlock je toho dalším důkazem

  9:49aktualizováno  9:49
Novinka od českých tvůrců protrénuje vaše mozkové buňky a nepotřebuje k tomu více než laserový paprsek a pár beden.
75

BeamBlock

Platforma: Android

  • Příjemně náročné
  • Design úrovní
  • Menu by mohla vypadat lépe
  • Časové limity/omezení počtu tahů by zvýšily napětí

Stáhnout z Google play

Herní mechanismy jsou velmi jednoduché, sází se především na design jednotlivých úrovní. Úkolem hráče je s pomocí posuvných krabic směrovat zelený paprsek tak, aby zasáhl jiné krabice. Ty poté explodují. Ve chvíli, kdy zničíte všechny, je mise splněna.  

Zpestřením jsou prvky, které po zásahu paprskem změní prostředí v úrovni, což je nutné, protože jinak paprsek k některým explozivním bednám nedorazí.

Zní to jednoduše, ale hromada úrovní představuje slušnou výzvu. Budete si určitě lámat hlavu docela dlouhou dobu, než se vám podaří přijít s řešením. Nejste ničím limitování, ani časem, ani počtem tahů, což je ale možná trošku škoda, protože by to hře přidalo na napínavosti.

Fotogalerie

Jste bodováni za to, kolik tahů provedete: samozřejmě čím méně, tím lépe. Čeká vás více bodů, ale to zase není natolik motivující, abyste se za každou cenu snažili předejít všem zbytečným tahům. Za body vás žádné odměny nečekají.

Ovládání je nenáročné. Stačí prstem ťuknout na bednu, kterou chcete posunout, poté se objeví značky ukazující, kam je možné krabici přemístit.

Vizuální aspekt hry je zvládnutý, efekty jsou pěkné, prostředí také, trošku více pozornosti by si zasloužila menu, která vypadají jako z projektů z osmdesátých let. Zvuková stránka je nerušivá, místy možná nevýrazná, ale ono to v podstatě nevadí, alespoň se člověk může více soustředit a neotravuje ho zbytečně rozjuchaná muzika.

V současné chvíli je dostupná varianta pro Android, časem by se měla objevit i verze pro Windows Phone. Zdarma je ke stažení zkušební verze se čtyřmi úrovněmi, plná stojí necelých dvacet korun. Konkurence je velká a nedá se říct, že by v ní BeamBlock vysloveně vynikal, ale pokud si ho pořídíte, zklamaní pravděpodobně nebudete.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 307 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz