Vzpomínáte na školu ve zlém? Udělejte z ní kůlničku na dříví

aktualizováno 
Tvůrci Smash the School zřejmě nevzpomínají na léta strávená ve škole v dobrém. Ve hře, která vyšla zdarma pro iOS i Android, můžete její vybavení rozmlátit na kusy.
70

Smash the School

Platforma: iOS, Android

  • Dobré na odreagování
  • Uspokojivý dojem z ničení věcí
  • Slabá grafika
  • Málo možností

Smash the School | foto: Ondřej Zach

Tvůrci hru označují za splněný sen mnoha středoškoláků, nicméně víc než úlevu od stresu v tom zřejmě hledat nelze.

Je to tak primitivní, jak to zní: chopíme se brýlatého týpka v kšiltovce s baseballovou pálkou v ruce, se kterým můžeme zničit vše v místnosti, a to včetně části zdí.

Za co se platí

free 2 play

Smash the School je ke stažení zdarma. Hráč, který nechce utratit ani korunu, bude pouze pomaleji postupovat hrou, jinak není omezován. Za skutečné peníze jsou k mání dvě věci: zlaťáky, které lze získat i hraním, a bonus, který trvale zdvojnásobí zisk herní měny. Dva tisíce zlatých stojí 1,79 eura, tedy zhruba padesát korun, bonusový zisk peněz pak 3,59 eura, tedy skoro sto korun. Peníze lze získat také sledováním reklamy. Pokud však hledáte pouze relax, není nic z toho třeba.

Lidé jsou do jisté míry fascinováni destrukcí. Ostatně mnoho vědců pokládá násilí, jehož je schopen každý člověk, za evoluční strategii, která lidem pomáhala přežít.

Smash the School

Smash the School

Smash the School

Smash the School

Pravdou je, že ač hra nevypadá na pohled nijak extra, poskytuje uspokojivý dojem z ničení věcí. Pod tíhou úderů se rozpadají na kusy a je to efektní podívaná. Zničení hasicích přístrojů na zdi způsobí menší explozi, někdy je tak lepší zničit právě je, a zbavit se tak odolnější překážky.

Zničte kancelář

Tvůrci mysleli i na ty, kteří už opustili školu a nyní nenávidí kancelář, kterou mohou ve hře Smash Office rozmlátit na kusy. Princip je totožný, přesto školní verze působí vyladěněji a co se týče cen vylepšení přátelštějším dojmem.

Smash Office

Smash Office

V každé učebně jsou dvoje dveře, tedy ty, kterými vstoupíte a ještě jedny, které vedou do další třídy. A tak pořád dokola, než vám dojde čas.

Pravda, nedává to moc smysl, ale o to tady nejde. Důležité jsou peníze získané za destrukci věcí.

Za peníze si budete chtít koupit novou zbraň, nové učebny, ale i vylepšení. Sebrat lze například energetický drink, který dočasně zvýší rychlost, nicméně mým favoritem je disko koule. Po jejím sebrání se týpek roztočí a ničí vše, co mu přijde do cesty. Součástí jsou i mise, například musíte sebrat pět magnetů a podobně.

Smash the School nemá nijak velké ambice, nicméně to, co slibuje, umí dobře. A lze ji hrát bez problémů zdarma.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

18 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 196 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz