V Tiny Death Star budujete vlastní Hvězdu smrti

aktualizováno 
Vezměte úspěšnou hru Tiny Tower a převlečte ji do univerza Hvězdných válek. Výsledek se jmenuje Tiny Death Star. Změn je minimum a podruhé už to není úplně ono, přesto má Tiny Death Star stále slušný potenciál ukrátit volné chvilky třeba při čekání na autobus.
80

Tiny Death Star

Platforma: iOS, Android, Windows Phone

  • Hezky zpracované téma Hvězdných válek
  • Pořád chytlavé
  • Minimální změny
  • Placená měna se oproti Tiny Tower hůře "vydělavá"

Tiny Death Star | foto: Ondřej Zach

Tiny Death Star není hra v pravém slova smyslu, ale jednoduchá hříčka, která poskytuje určitou satisfakci z toho, jak se postupně rozrůstá vaše Hvězda smrti. Možná tento typ her neher nemáte rádi, nicméně úspěch původní Tiny Tower ukázal, že mají své fanoušky. A Tiny Tower patří k nejlepším. Přiznejme si však na rovinu, že Tiny Death Star je téměř identická kopie Tiny Tower, zasazená do vesmíru Hvězdných válek.

Tiny Death Star

Tiny Death Star

Pokud ještě stále stavíte nová patra v Tiny Tower, ke hraní Tiny Death Star vás přivede zřejmě jen velká láska k Hvězdným válkám. Protože už Tiny Tower pár měsíců nehraji, novou verzi jsem si pustil celkem s chutí.

Parádní retro grafika hře stále sedne, povědomé zvuky a hudba potěší. V jádru je hra totožná: stavíte patra, do nichž umísťujete obchody a najímáte zaměstnance. Protože je to hra zdarma, všechno samozřejmě nějaký čas trvá. Jistě, můžete investovat reálné prostředky, které urychlí prakticky všechno, jenže to u hry, u níž bezezbytku platí otřepané "cesta je cíl", zkrátka nemá smysl.

Fotogalerie

Se zaměstnanci průběžně šachujete, aby každý našel svoji ideální práci, což přináší výhody. Mezi novinkami je výstavba podzemí, tzv. imperiálních úrovní, v nichž se spřádají plány na boj proti rebelům. Místo přiřazování zaměstnanců vyrábíte například bezpečností kódy a podobně.

Hru zpestřují náhodně generované mise (postav určité patro, podívej se sem, přesuň patro atd.) a hledání rebelů.

Základem je ovšem stále výtah, kterým rozvážíte návštěvníky po patrech. Peněz je z toho sice málo, ale pokud nechcete do hry investovat ani korunu, nevyhnete se tomu. Přes výtah získáváte nové zaměstnance, ale i VIP osoby, které trochu usnadní hraní. Pokud hrajete původní hru, připravte se na to, že nevylepšený výtah se pohybuje skutečně pomalu. Dlužno dodat, že zisk prémiové placené měny mi přijde oproti původní Tiny Tower zdlouhavější.

Milé je sběratelské album postaviček z univerza Hvězdných válek a hromada vtipných scének, které si otevřete hraním. Přesto je škoda, že autoři zůstali pouze u změny grafiky a neprohloubili také herní mechanismy.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 88 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz