Čtvrtfinále juniorského mistrovství světa
2.1. 2003 v Halifaxu

ČESKO - USA 3:4 (0:2, 2:2, 1:0) Konec utkání
60:00
Konec utkání, český tým prohrává 3:4 a je vyřazen z boje o medaile.. V závěru měli blíže ke gólu Američané, kteřáí jen těsně minuli prázdnou českou branku. Čeští junioři se do šance už nedostali.
59:11
Češi se konečně usadili v pásmu Američanů a Mensátor vyjíždí z branku. Začíná power play.
58:00
Poslední dvě minuty normálního času. Česko se tlačí do útoku, ale soupeř dobře brání ¨jednobrankový náskok.
55:50
Česko se ubránilo. Diváci v hale Metro Center se probouzí a začínají výrazně podporovat český tým.
53:50
Podruhé je ve třetí části vyloučen Turoň, další přesilovka Američanů.
53:37
Česko snižuje, 3:4. Klepiš obral za brankou o puk Wisniewskeho a poslal jej před brankoviště Hudlerovi, který snižuje.
51:13
Konec oslabení, česko se ubránilo.
49:13
Další vyloučení českého týmu. Tatíček odchází na trestnou lavici za faul loktem.
49:04
Krajíček tvrdě vystřelil od modré, americký brankář s obtížemi puk vyrazil.
47:09
Češi se ubránili dobře sehrané soupeřově přesilovce hlavně díky dvěma výtečným zákrokům Mensátora.
45:09
Američané budou hrát přesilovku, vyloučen je Turoň za vysokou hůl.
44:32
Hudler znovu dotíral před brankářem USA. tentokát dostal pas z druhé strany od Fleischmanna, ale trefil jen Goepfertovo rameno.
43:28
Michálek se protáhl podél levého hrazení a přihrál před braku Hudlerovi, ten ale neměl čas na zpracování puku ani na přesné zakončení.
42:37
Po chybě kapitána Chmelíře jeli tři Američané na jediného českého obránce Holuba, ale střelu Pariseho Mensátor kryl.
42:01
Češi přesilovku nevyužili.
40:01
Začala třetí třetina. Český tým hraje dvě minuty přesilovku.
40:00
Konec 2. třetiny. Druhá část nabídla mnohem zajímavější a ofenzivnější hokej než první. Gólman Falter dostal znovu dva slepené góly, po příchodu Mensátora mužstvo získalo větší klid. Snížit může v přesilovce v úvodu třetí třetiny, vyloučen je Nyström za držení.
39:06
Česko přesilovku nevyužilo, i když ji sehrálo slibně. Chyběla ale přesnost v koncovce.
37:06
Jones krosčekoval Novotného a je vyloučen.
36:35
Po delším tlaku Česka se dostal do šance Krajíček, který se uvolnil chytrou kličkou a vystřelil, ale jen do prsou soupeřova brankáře.
34:25
Novotný byl s pukem po Fleischmannově přihrávce metr od gólmana Goepferta, ale ani nadvakrát jej nepřekonal.
33:30
Američané se v přesilovce neprosadili, neměli ani větší šanci. Naopak Tatíček ujel a prověřil pozornost soupeřova gólmana.
31:30
Narůstající snahu o snížení brzdí sporné vyloučení Klepiše.
28:24
Krajíček dostal na modrou puk od Klepiše a prostřelil brankáře Goepferta.
27:46
Česko bude mít přesilovku, vyloučen je útočník Guyer.
26:44
USA vedou už 4:1. Další dva slepené góly sráží český tým. Kesler přihrál zpoza branky Higginsovi, který tečoval puk na Sutera. Ten vystřelil od modré k tyči. Falter měl zakrytý výhled, přesto po čtvrtém gólu střídá. na led přichází Lukáš Mensátor.
26:00
Američané využívají přesilovku. Kesler dostal krátkou přhrávku od Higginse a poslal puk za Faltrova záda.
24:59
Čeští junioři ožili, hned po gólu měli další dvě šance. Pak ale nápor zbrzdil faulem Novák, který odchází na trestnou lavici za bránění ve hře.
24:02
Michálek snižuje po krásné akci na 1:2. Klepiš nejprve dostal na modré pas od Hudlera a ze strany najížděl na brankáře. Pak přes jediného amerického beka přihrál zadovkou Michálkovi, který se trefil nad lapačku soupeřova gólmana.