Je dobojováno. Třetí třetina přinesla už méně atraktivní hokej, Nashville se nikam nehnal a San Jose se naopak nemohlo dostat do tempa, které by přineslo případný tlak, šance a třeba i góly. Čas plynul a došlo i na závěrečnou power-play. V té se ale za obranu dnes hostujícího celku dostali Mikael Granlund a Matt Duchene a druhý jmenovaný hravě skóroval do prázdné branky. Zápas tak skončil výsledkem 4:1 a Nashville si připsal první body. Odveta je na pořadu již zítra, tentokrát budou v roli domácích vystupovat hráči San Jose.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Nashville právě vstřelil branku!
Teď už se ale hráči Nashvillu mohou radovat, neboť se hned ve dvou dostali za obranu soupeře, Granlund, i když už mohl sám střílet, tak přihrával a gól na 4:1 si tak připsal MATT DUCHENE. Asistence: Mikael Granlund, Filip Forsberg.

59:12

Jeannot ve středním pásmu mohl zkusit zakončit na prázdnou branku, nechtěl ale riskovat zakázané uvolnění.

58:24
Šance

Před vhazováním v pásmu Nashvillu je tu ještě oddechový čas pro San Jose.

58:12
Šance

Reimer je na střídačce, je tu power-play San Jose!

57:45

Dlouhý Karlssonův pas adresáta nenašel, dopředu už jde zase Nashville.

57:00

Po výměně puku s Forsbergem zakončoval Tolvanen, z úhlu si ovšem na u tyčky číhajícího Reimera nepřišel.

56:15

Po Reimerově zákroku po nahození od mantinelu se chvíli pošťuchovali Niederreiter a Ferraro, obešlo se to bez vyloučení.

55:50

Nashville už pouze drží vlastní modrou čáru, nepouští se do nějakého velkého útočení.

54:45

Útok San Jose alespoň trochu táhne Timo Meier, nyní se snažil nahodit od modré čáry, puk byl ale sražen mimo ledovou plochu.

54:06

Z pravé strany vystřelil Meier, šlo to do chumlu před Sarosem, ten si ale puk dokázal nějakým způsobem najít a zakročit.

53:23

Sledujeme marnou snahu hráčů San Jose se vůbec udržet v útočném pásmu, o nějakém tlaku nemůže být vůbec řeč.

52:46

Od modré čáry Gregor pouze nahazoval směrem k brance, puk byl sražen mimo Sarosovu branku.

51:19

Na Reimera nevyzráli ani Duchene a Josi, puk po krátké chvíli zase letěl přes všechny čáry.

50:25

Následovalo buly v pásmu San Jose a hráči v bílém vyhodili přes všechny čáry.

50:12

Forsbergovu střelu z pravé strany zablokoval Couture, puk skončil vedle Reimerovy branky.

49:27
Trest

Na Nashville čeká další přesilovka, dvouminutový trest za vysokou hůl dostal Matt Nieto.

48:45

Po krátkém obléhání branky San Jose to už James Reimer nevydržel a raději lapačkou přikryl puk, motající se u jeho pravé tyčky.

47:22

Po výpadu levou stranou a nahozením před branku se o teč pokoušel Jeannot, trefil ovšem pouze Reimerův postoj. A ten přerušil hru.

47:18

San Jose ubránilo oslabení, oba celky hrají v plném počtu.

46:32

Bonino předvedl dobrý obranný zákrok a u modré čáry se mu rybičkou povedlo puk posunout do středního pásma.

46:01

Nashville se usadil v útočném pásmu a od modré čáry střílel Duchene. Prudjá rána skončila na zadním mantinelu.

45:18
Trest

Další vyloučení na straně San Jose, v brankovišti přehnal důraz Jonah Gadjovich a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

44:45

San Jose v přečíslení, při kombinaci hledal Bonino Karlssona, měl ale spíše zakončovat a využít prostoru na pravém křídle.

43:47

Hraje se ve čtyřech na obou stranách, více prostoru více vyhovuje Nashvillu. Josi předváděl pěknou kličkovanou, nicméně bez zakončení.

42:57
Trest

Přesilovka ale neměla dlouhého trvání, neboť hned po buly se krosčeku dopustil Mikael Granlund a síly na ledě se nám vyrovnaly.

42:53
Trest

Teď ale bude hrát San Jose v oslabení, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Luke Kunin.

42:51

Zpoza branky se dostal Hertl a snažil se zasunout za první tyčku. Saros tam byl včas.

42:41

Hráči Nashvillu vyhodili puk přes všechny čáry, tohle muselo skončit zakázaným uvolněním.

41:55

Bonino pouze nahodil do útočeného pásma, Nieto mu v akci pouze nenápadně statoval, nic z toho nebylo.

40:45

Úvod třetí třetiny je opatrný, za chvíli se ale dá čekat zvýšený nápor San Jose.

Trestné minuty: 11:7

Čtyřicet minut hry je za námi a Nashville má slušně našlápnuto k zisku úvodní výhry v novém ročníku NHL. Ve druhé části se častěji hrálo před Reimerem ten během této třetiny hned dvakrát inkasoval. Jako první jej už ve 22. minutě překonal Eeli Tolvanen a poté po delším tlaku i v 36. minutě Nino Niederreiter. San Jose se docela trápilo a nic na neúspěchu nezměnila ani tyčka Timo Meiera. Do šaten se tak odešlo za stavu 3:1.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:36

Meier nepřešel přes Carriera, puk byl pak vyhozen do středního pásma.

38:56

Na Reimerovi si vylámal zuby i Josi, střelu z levého kruhu brankář San Jose vyrazil.

37:57
Šance

Obrovská chyba San Jose, Johansen se dostal do sóla, na Reimera zkusil bekhendový blafák, gólman jej ale vybruslil a zabránil čtvrté pohromě za svými zády.

37:33

Z takřka nulového úhlu to zkusil Duchene, Reimer byl u své pravé tyčky včas.

36:38

Trochu divoké tempo nyní pokleslo, Nashville drží vedení, hráči San Jose se naopak nemohou dostat do nějakého souvislejšího tlaku.

35:14
Gól

Už je to o dvě branky. Hráči Nashvillu se dostali do brejku dva na jednoho, Fabbro přihrál na NINA NIEDERREITERA, ten neváhal a střelou z první překonal Reimera. Dal svou první branku na Nashville a upravil na 3:1. Asistence: Dante Fabbro, Kiefer Sherwood.

34:34

Další akce před Reimerem, branka byla posunuta a hráči ve žlutém chvíli reklamovali, že to bylo úmyslné. Rozhodčí to ale viděli jinak a bude se pouze vhazovat v pásmu San Jose.

33:59

Nashville je i ve hře v plném počtu v tlaku a do šance se hrnul Sissons. Měl na levém křídle našlápnuto do brejku, jenže mu puk v rozhodujícím okamžiku utekl od hole do rohu.

33:00

Benning se vrátil na led, San Jose ubránilo oslabení bez úhony.

32:46

Bombu z levé strany vyslal Niederreiter, jeho rána prolétla kolem Reimerovy branky.

32:20

Hned po vyhraném buly vyhodili hráči San Jose puk přes všechny čáry.

32:16

Až nyní k velké radosti publika přerušil hru gólman Reimer, oba celky střídají.

31:45

Nashville se drží v útočném pásmu, v šancích byli Duchene i Josi, bránící čtveřice San Jose toho už má docela dost.

31:00
Trest

Přesilovka pro Nashville, dnes vůbec první. Matt Benning nabral puk na hůl a poslal jej do hlediště, takže dostal dvě minuty za zdržování hry.

30:43

Další nápor před brankou San Jose, Duchene si chytře vyjel zpoza branky a po ledě se snažil o okamžité zakončení. Reimer si teď docela zachytá.

30:10

Hra se přesunula na opačnou stranu, kde se před Reimera natlačili Trenin a Granlund, v brankovišti San Jose bylo docela těsno, jako vítěz toho všeho ale vyšel gólman San Jose. Ten svým zákrokem vleže přerušil hru.

29:27

Lorentz střílel, Saros vyrážel a Sturm se pokoušel o dorážku. Zase tu byla nadějná akce San Jose, kterou vyřešil pozorný Saros.

29:00

Tvrdý souboj o puk v pásmu Nashvillu, a právě hráči tohoto celku si puk vybojovali na své hole.

28:12

Až moc prudká rozehrávka San Jose, puk letěl přes všechny čáry a skončilo to zakázaným uvolněním. Takže se vše stěhuje před Reimera.

27:41

Z otočky to zkusil Noah Gregor a nevypadalo to vůbec zle. Puk prošel přes chumel hráčů a Saros si musel dávat obrovský pozor.

26:54

Ekholm se vydal do útoku, scházelo mu však více podpory od spoluhráčů a skončil jen kousek za modrou čárou.

26:00

Ofenzívu San Jose táhne hlavně Meier, nyní se sám pokoušel přejít přes obránce, na modré čáře ale v kličkách narazil a bylo po akci.

25:06

Mezi nohami obránce vystřelil Nieto, Sarosovu branku ale těsně minul.

24:33

Už je po přesilovce. San Jose opět předvedlo aktivní hru, chtělo to ale více tlaku na branku.

23:05

V přesilovce se o srovnání pokoušel Meier, Saros ale na brankovišti vládne.

22:33
Trest

Další vyloučení na straně Nashvillu, Kiefer Sherwood vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.

22:20
Šance

Velká šance na srovnání, Meier vystihl rozehru soupeřů a hned zakončoval. Křížná střela zacinkala o Sarosovu tyčku!

22:07
Trest

Další vzrušení na ledě, tentokrát ve formě bitky. Do sebe se pustili Mark Borowiecki a Jonah Gadjovich a po krátké, ale výživné pěstní šermovačce oba dostali po pěti minutách za bitku.

21:24
Gól

Teď už to ale hráčům ve žlutých dresech klaplo a zase vedou. Na levé straně dostal puk EELI TOLVANEN a křížnou ranou vymetl horní růžek Reimerovy branky – 2:1. Asistence: Cole Smith, Cody Glass.

20:28

Jako první se ve druhé třetině dostali do útoku hráči Nashvillu, Niederreiter, ale na Reimera nevyzrál.

Trestné minuty: 4:0

Je za námi první třetina, která přinesla velice aktivní hokej z obou stran. Na úvodní branku jsme čekali opravdu krátce, už v úvodu druhé minuty se před Reimerem dobře zorientoval Kiefer Sherwood a zametl za něj volný puk. San Jose šlo ihned za vyrovnáním, v přesilovce sice neuspěli, ale v deváté minutě se dočkali a k velké radosti O2 Areny se pod gól na současných 1:1 podepsal Tomáš Hertl. Po tomto gólu se pak hra přelévala ze strany na stranu, oba gólmani museli vyřešit několik ošemetných situací, ale dalších gólů jsme se už nedočkali. Každopádně tohle je hokej, který musí bavit.

20:00

První třetina skončila.

19:13

Rostoucí tlak Nashvillu se hráči v bílém snaží otupit vyhozením jen do středního pásma, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

18:25
Šance

A teď už zase Reimer. Ten se roztáhl na brankovišti a pravým betonem vytěsnil Forsbergovo zametení puku po ledě!

18:02

Vše se nám zase přesunulo na opačnou stranu, Gadjovich spěchal za volným pukem a přihrával před branku. Tam už ale zaúřadovala obrana Nashvillu.

17:52

Platilo to i po pokusech Fabbra a Josiho, puk skončil v jeho lapačce a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

17:05

Příhru na levou stranu dostal Sherwood, zakončoval z první, Reimer se přemístil právě včas a jeho střelu vyrazil.

16:20

Po delší době se do útoku dostali i hráči ve žlutém, Forsberg nahazoval z pravé strany, Reimer si nedělal problémy a raději přerušil hru.

15:52

Branka, kterou v první třetině hájí gólman Nashvillu, má docela problém se udržet ve své pozici, už poněkolikáté byla posunutá.

15:36

Po rychlém objetí branky Nashvillu se k dorážce cpal Sturm, Saros ale zachoval chladnou hlavu a povedlo se mu puk přikrýt.

14:52

Meier si šteloval puk na bekhend, pak ale schytal tvrdý hit a hra skončila v rohu.

14:36

Karlsson dnes hýří aktivitou a střílí z každé pozice. Jeho golfák nyní našel Juuse Saros ve své lapačce.

14:14

Zatím sledujeme hodně aktivní hokej z obou stran, na to, že se jedná o první ostrý zápas sezony, má to tempo a drajv.

13:28

San Jose v brejku dva na jednoho, zakončení vyšlo na Lindbloma, tak však zblízka na Sarose nevyzrál. Gólman Nashvillu si připsal docela těžký zákrok.

12:10

Johansen dostal od obrany San Jose až moc prostoru na průnik do pásma a bekhendové zakončení. Mířil nahoru, Reimerovu branku přestřelil.

11:11

Už je tým Nashvillu zase v plném počtu, tato přesilovka San Jose ale nebyla vůbec špatná.

10:40

O malou chvíli později vznikl před Sarosem slušný zmatek a gólman Nashvillu se musel roztáhnout přes celé brankoviště.

10:23

Timo Meier se vyloupl zpoza branky, hned dostal přihrávku, promáchl však naprázdno.

09:55

Pěkný pokus od modré čáry vyslal Karlsson, tentokrát to prošlo až na branku a Saros musel rychle máchnout lapačkou.

09:11
Trest

Je tu další přesilovka pro San Jose, tentokrát dostal dvě minuty za vysokou hůl Roman Josi.

08:36
Gól

San Jose právě vstřelilo branku!
Oba celky už byly v plném počtu, když se San Jose podařilo vyrovnat. Před Sarosem se odehrála rychlá šavlovačka, kdy několik hráčů nedokázalo trefit neposedný puk, ten se nakonec odrazil na hůl TOMÁŠE HERTLA, který jej pohotově uklidil pod horní tyčku – 1:1! Asistence: Timo Meier, Luke Kunin.

08:30

Ne po přesilovce, Johansen je zpět na ledě.

08:09

Zleva se do útočného pásma dostal Labanc, z kruhu vyslal poměrně prudký pokus, ale i tohle šlo přesně do míst, kde stál gólman. V tomto případě Saros.

07:30

Puk letí přes všechny čáry až k Reimerovi, bránící čtveřice může v klidu vystřídat.

06:52

Meier hledal k brance si sjíždějícího Coutureho, prudká příhra ale skončila pouze u mantinelu.

06:30
Trest

Je tu první přesilovka zápasu, bude ji mít tým San Jose. Dvě minuty za sekání ji dostal Ryan Johansen.

06:01

Na opačné straně střílel přes obránce Fabbro, puk prošel až na branku, ale pro gólmana San Jose to byl jeden z těch klidnějších zákroků. Střele scházela razance.

05:31

Timo Meier to vzal samostatně středem, proti přesile ale neměl mnoho šancí na úspěch.

04:38

Přes několik plejerů vystřelil Karlsson, tohle ale na Sarose neprošlo. Důvodem byla právě neprostupná hráz těl hráčů obou celků.

04:24

Protiútok kalifornského celku skončil posunutou brankou, do které ramenem narazil Saros. Vhazuje se po jeho pravici.

04:10

Kousek od modré čáry měl prostor na zpracování a střelu Fabbro, a tak neváhal a na Reimera vyslal rychlou střelu zápěstím. Gólman San Jose měl dobrý výhled a povedlo se mu ránu zachytit.

03:42

Duchene nezachytil dlouhou přihrávku na modrou útočnou čáru, San Jose jde do protiútoku.

02:38

O reakci a možné vyrovnání se před brankou snažil agilní Karlsson, jeho sklepnutí šlo vedle levé Sarosovy tyčky.

01:40

Nashville je vedoucí brankou velice povzbuzen a před Reimerem zase hoří led. San Jose jak se zdá, má problém zachytit začátek.

01:01
Gól

Tak na první branku se dlouho nečekalo! Nashville se usadil v útočném pásmu, puk se dostal na modrou, odkud vystřelil Ekholm, Reimer sice jeho ránu vyrazil, ale pouze na hůl KIEFERA SHERWOODA a ten zblízka hravě dorážel za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Mattias Ekholm, Ryan McDonagh.

00:19

Začalo se zhurta. První útok měli hosté, když Granlund tečoval Forsbergovo nahození, na opačné straně zase hrozili Meier s Hertlem.

00:01

Utkání právě začalo.

Všechno je už ready, nový ročník NHL může začít!

Slavnostní buly si bere na starost legenda Chelsea a české fotbalové reprezentace, Petr Čech.

Hymnu USA zazpívá bývalá zpěvačka Monkey Business Tonya Graves. Českou hymnu zase Marta Jandová.

Úvodní sestavy:

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – A. Carrier, Josi, Ekholm (A), McDonagh (A), Fabbro, Borowiecki – Duchene, Granlund (A), Forsberg – Sherwood, Johansen, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – Tolvanen, Glass, Co. Smith.
Trenér: John Hynes

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Harrington, Ferraro, Vlasic, Benning, Šimek – Kunin, Hertl (A), Meier – Labanc, Couture (C), Lindblom – Nieto, Bonino, Gregor – Gadjovich, Sturm, Lorentz.
Trenér: David Quinn

Rozhodčí: StPierre, Charron – Galloway, Nansen.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v pražské O2 Areně začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

San Jose Sharks

I mužstvo z Kalifornie, které v létě prošlo velkou obrodou, mělo povedenou přípravu a ze šesti zápasů vyhrálo hned pětkrát! Po pěti zápasech za mořem se San Jose vydalo do Evropy, na rozdíl od soupeře ale do Německa. Zde se v hlavním městě utkalo s Eisbärenem Berlín a po gólech Hertla, Lorentze a Kunina vyhrálo 3:1. DNes ale končí příprava a je tu ostrý start!

Nashville Predators

Tým z Tennessee se v přípravě představil v pěti utkáních a vyrazil i do Evropy. Nashville měl přípravu povedenou, v šedesáti minutách neprohrál ani jednou a kromě produktivního útoku měl i skvělou obranu – vždyť hned ve dvou zápasech neinkasoval. Poslední zápas odehrál už ve zmíněné Evropě, přesněji na ledě Bernu a po brankách Josiho, Forsberga, Duchenea a opět Josiho vyhrál 4:3. Prostě povedená generálka.

Nashville – Florida 3:4 pp
Nashville – Florida 4:0
Tampa Bay – Nashville 0:2
Nashville – Tampa Bay 7:1
Bern – Nashville 3:4

Dobrý večer u NHL. Je tu nový ročník a začátek se odehraje v Praze. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Nashville Predators a San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.