Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 2. 12. 2003 19:28

VÍTKOVICE - LITVÍNOV
2. prosince

Utkání 29. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - LITVÍNOV 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) Konečný výsledek
60:00
Konec utkání. Diváci nakonec přecejen odměnili svoje oblíbence skandovaným: "hoši děkujem". Brankář Falter vychytal šest dní po svých dvacátých narozeninách první extraligovou nulu.
58:18
Utkání už se dohrává z povinnosti, Litvínovští nedokáží najít cestu k brance soupeře a Vítkovičtí nemají potřebu jí hledat. Přesto měli domácí ještě šanci, Aleš Padělek zavezl puk do útočné třetiny a přihrál Irglovi, ten ale dostal puk na dlouhou hůl, stačil je jen tečovat.
53:10
Individuální akcí se blýskl Štefanka, proskočil mezi litvínovskými obránci, v pádu stačil i vystřelit, ale těsně minul horní rožek branky.
49:48
U pravého mantinelu se uvolnil Havel, přihrál před branku Prorokovi, který se rozhodl pro střelu zády k brance naslepo. S jeho pokusem neměl Falter mnoho práce a hokejkou ho vyrazil.
48:13
Vítkovice - Litvínov 5:0 Pátou branku vstřelil nový kapitán Burger, který se prosadil individuální akcí. Před Maříkem zamíchal puk, první střelu ještě Mařík betonem vyrazil, puk se ale dostal zpátky k Burgrovi a tentokrát už z úhlu skóroval.
47:15
Vítkovičtí se ubránili. Při přesilovce pět na tři hosté pouze bez úspěchu kombinovali. Při pokračující klasické početní výhodě se domácím dařilo vyhazovat puky a Litvínov k ničemu nepustili.
45:15
Hosté budou hrát 34 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Na trestnou lavici míří Jurečka za hákování. V dosavadním průběhu početní výhody si hosté vytvořili jedinou šanci, Klobouček našel našel našlápnutého Balázse, ten ale z prostoru mezi kruhy střílel pouze doprostřed branky.
43:43
Litvínovští začínají přesilovku, za držení pyká Míka.
40:47
Žemlička měl možnost snížit, nečekaně vystřelil a Falter s potížemi vyrazil puk špičkou hokejky .
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny
39:42
Vítkovice - Litvínov 4:0 U pravého mantinelu vybojoval puk Irgl, okamžitě přihrál na levou stranu, kam si najel neobsazený Olesz a Mařík se nestačil přesunout.
38:56
V závěru se ještě Vítkovice nadechly k náporu. Mařík zasahoval po střelách Míka, Zápotočného a nevyzrál na něj ani dorážející Štefanka.
36:50
Domácí pojali dlouhou přesilovku jako oddechový čas. K litvínovské brance se vůbec nedostali. Přesilovku pouze odbruslili.
34:20
Vítkovičtí se zatím vůbec nedostávají do šance.
31:50
Litvínovu se rozpadl první útok. Trávníček dostal za naražení zezadu pět minut plus do konce utkání.
31:12
Vítkovičtí jsou v plném počtu, hosté sehráli přesilovku velmi ležérně. Jedinou střelu na branku vyslal Krstev, vítkovickému gólmanovi stačilo jen nastavit vyrážečku.
29:12
Litvínovští hrají v početní výhodě poté, co je podruhé vyloučen Turek, tentokrát za držení.
28:07
Vítkovice - Litvínov 3:0 Domácí se přesunuli do útoku a na modré napřáhl Jurečka. Jeho střela byla hodně nepřesná a trefil spoluhráče Tomáška. Ten si zajel za branku, a pak šikovně zasunul puk mezi levý beton Jariny a levou tyčku. Po gólu Jarina odjel z branky, vystřídal ho Mařík.
25:37
Dvojnásobná přesilovka nebyla využita. Domácím trvalo minutu, než se dostali do pásma a zformovali řady. Až pak si vytvořili šance. Dělovku Jurečkovu od modré vyrazil Jarina před Štefanku, ten ale z dorážky trefil znovu litvínovského gólmana. Do Burgrovi rány padl Kroupa. Pak Míka zamíchal pukem, ale na poslední chvíli ho odstavil Poživil.
23:37
Litvínov se bude dlouhou dobu bránit ve třech. Také za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Martinec.
23:30
První přesilovku hrají také Vítkovice. Na trestné lavici sedí Havel, je potrestán za nebezpečnou hru vysokou holí.
21:11
Vítkovice - Litvínov 2:0 Na modré napřáhl Zápotočný, Jarina stačil položit hokejku na led a vyrazil puk před sebe. Z klubka hráčů se vynořil Míka a pohotově zvýšil.
20:01
Začala 2. třetina.
20:00
Konec 1. třetiny
19:07
Vítkovičtí jsou v plném počtu. Hostům se přesilovka moc nepovedla, tvrdě vystřelil pouze Droppa od modré, pak Martínek z podobné pozice pálil vedle. Domácí jinak drželi puk ve středním pásmu a měli dokonce příležitost skórovat, když si Irgl vyměnil puk Olesz, ale jeho střelu kryl u tyčky Jarina.
17:07
Prvním vyloučeným hráčem zápasu je domácí Turek, který se provinil hákováním.
15:00
Litvínovští se stále častě dostávají do útočného pásma a jsou nebezpečnější. Zatím jim však chybí důraz a přesnost při zakončení. Poslední příležitost měl Prorok, ale nastřelil jen ležícího Faltra, ale opět se nenašel nikdo, kdo by zpracoval održený puk a případně ho dorazil.
11:52
Trávníček se prokličkoval útočným pásmem až před Faltra, dál ho nepustil Míka. Trávníček se nakonec pokusil vystřelit, ale místo puku skončil v brance sám.