Irgl dal poprvé v extralize tři góly

Ostrava - Vítkovičtí hokejisté doma body nerozdávají. Potvrdili to ve 48. kole, porazili Karlovy Vary 5:2. Tři góly dal Zbyněk Irgl, další Petr Míka a Ivan Padělek. Opět se prosadily všechny tři vítkovické formace, ovšem byl to Irglův zápas. Po ledě létal rychlostí blesku, sebevědomě zakončoval. První tři šance zahodil, ovšem v poslední třetině udeřil.

Při prvním gólu vybruslil z rohu až před gólmana Bartu, bekhendem poslal puk nad jeho betony. Při druhém pálil švihem z dálky, při třetím zakončil nájezd bekhendovým blafákem. Akce dělilo jen šest a půl minuty!

„Šancí jsme měli víc, vyhráli jsme zaslouženě,“ usmíval se po svém premiérovém hattricku v extralize Zbyněk Irgl.

Vítězný trenér Aleš Tomášek mladého útočníka chválil. Okamžitě však vyzdvihnul i další hráče. „Všichni hráli dobře, proti Karlovým Varům to nebylo jednoduché. Padesát minut jsme soupeře doslova vozili na zádech.“

Ostravští hokejisté byli lepší, ale dlouho neproměňovali šance. Trenér Tomášek přiznal, že za nerozhodného stavu 1:1 se výsledek zápasu kolébal na ostří nože. „V té chvíli mohl rozhodnout každý gól. Naštěstí nám to začalo padat.“

Vítězně vyšel z bratrského souboje také vítkovický obránce Pavel Kumstát. S Petrem, který je útočníkem Karlových Varů, se u mantinelu srazil hned při prvním střídání, tvrdě jej přišpendlil. A přihrál na poslední gól, Petr vyšel naprázdno.