Slavia: Potěšil jen výsledek

P r a h a - Spokojenost s výsledkem, rozpaky nad hrou, tak by se dalo stručně shrnout vystoupení pražské Slavie v 1. kole Poháru UEFA. Dvěmi nádhernými brankami Kuchaře z přímých kopů a jednou Tomáše Doška vyhráli červenobílí nad dánským AB Kodaň 3:0 a před odvetou na hřišti soupeře si připravili velmi nadějnou pozici. "První půle zápasu nebyla podle mých představ, ve druhé jsme hráli mnohem lépe. Konečně jsme se prosadili ze standartních situací," zhodnotil stručně utkání trenér Slavie František Cipro.

Hru domácích do velké míry ovlivnila absence některých opor. V sestavě chyběli olympionici Lukáš Došek s Petroušem stejně jako zranění Ulich, Nečas, Sedláček a Skála. To se projevilo větší snahou o rychlé útoky než typickou kombinační hrou.

Nepříliš zažitá taktika měla za následek řadu nepřesností a první hrozba pro hostujícího brankáře Hoffmanna přišla až ve 22. minutě, ale ani Šuškavčevič z úhlu, ani Švancara následnou dalekonosnou střelou po odraženém míči úspěšní nebyli. Gól padl po půlhodině. Hbitý Švancara si před pokutovým územím vynutil faul. K míči se postavil Tomáš Kuchař, ze vzdálenosti zhruba dvaceti metrů obstřelil špatně postavenou zeď a umístil balón přesně k levé tyči.

Kodaňské útoky postrádaly nápaditost a končily obvykle před šestnáctkou, ne-li dřív. Od střely byli hosté na hony daleko a v obranné fázi se snažili fotbal maximálně kouskovat. Hra tak přítomné fotbalové příznivce, jichž se sešlo jenom kolem čtyř tisícovek, k projevům nadšení nevybízela.

Po bezbarvém vstupu do druhé půle přišel nečekaný výpad a zvýšení vedení. Pomezní rozhodčí pustili v ofsajdové situaci Zelenku, ten utekl po levém křídle a poslal do šestnáctky polovysoký centr. Spíše šťastnou náhodou se pak míč od kolene Tomáše Doška odrazil do sítě.

Za tohoto stavu soupeř trochu zvýšil svou útočnou aktivitu, ale jeho útoky i nadále postrádaly ostří a vyznívaly do prázdna. Slávisté spokojeni s dvoubrankovým výsledkem víceméně kontrolovali hru. Přesto se ještě dočkali navýšení náskoku. To si Kuchař již podruhé vychutnal Hoffmana střelou z přímého volného kopu.

Slavia Praha - AB Kodaň 3:0 (1:0)
Branky: 30. a 73. Kuchař, 53. T. Došek. Rozhodčí: Bosat - Gümülü, Altinsaat (všichni  Tur.). ŽK: Nielsen, Sörensen, Larsen (všichni Kodaň). Diváci: 4254.
Sestavy:
Slavia: Černý - Rada - Kozel, Koller - Lerch, Dostálek, Švancara (79. Kozák), Kuchař, Šuškavčevič - Zelenka, T. Došek (84. Krištofík).
Kodaň: Hoffmann - Larsen, Bjur, Albrechtsen, Andersen - Stokholm (63. Metin), Nielsen, Rasmussen, Sörensen - Korčagin, Sule (11. Daugraard).